reklama

Počas festivalu Chute Malých Karpát pozve návštevníkov do svojich priestorov 35 vinárstiev

Známe vinárske podujatie sa bude konať túto sobotu 12. novembra. Okrem vinárov v Modre, Svätom Jure či Pezinku sa zapoja aj vinárstva v Regióne Trnava.

Festival Chute Malých Karpát už piaty rok dáva ľuďom možnosť navštíviť všetky obľúbené vinárstva v jeden deň. „Návštevníci podujatia môžu spoznať producentov vín z ich regiónu od Modry až po Trnavu,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Počas 5. ročníka podujatia, ktoré sa začína v sobotu 12. novembra 2022, budú môcť jeho účastníci zavítať až do 35 vinárstiev v čase od 13:00 do 21:00 h.

„Je to jedinečná príležitosť nielen spoznať kvalitné slovenské vína, ale zároveň sa stretnúť osobne s vinármi, prezrieť si priestory obľúbených vinárstiev a dozvedieť sa viac o vínach a procese ich výroby,“ dodáva Alexander Prostinák


Vinárstvo Terra Parna v Suchej nad Parnou

FOTO: Región Trnava

Vstupenky na podujatie je možné si zakúpiť online a degustačné poháre a lístky si vyzdvihnúť v troch vinárstvach. Jedným z nich je aj vinárstvo Karpatská Perla v Šenkviciach, ktoré patrí medzi regionálnych vinárov. „Okrem degustácií nebude chýbať sprievodný program, môžete sa tešiť na vystúpenie Cimbálovej muziky Bystríka Slobodu od 17:00 h,“ pozýva Margita Šebová z vinárstva Karpatská perla v Šenkviciach.

Návštevníci budú môcť v rámci sobotného popoludnia a večera využiť 60 degustačných lístkov a navštíviť vinárstva podľa svojho výberu.

„Tento rok privítame návštevníkov v našich nových priestoroch zrekonštruovaného meštianskeho domu. Nakoľko tieto priestory otvárame pre verejnosť po prvýkrát, bude fungovať vínny bar aj pre návštevníkov mimo festivalu. Ak teda ešte nemáte sobotný program, príďte na pohárik vína, kávu či večeru,“ pripája pozvanie Ivana Sokolovská z vinárstva Terra Parna v Suchej nad Parnou.

Rezervácia lístkov je možná na stránke https://www.chutemalychkarpat.sk/chute-malych-karpat-2022/info.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2022 8:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.