reklama

Jozef Dado Nagy bude v knižnici diskutovať so spisovateľom a prekladateľom Michalom Hvoreckým

Jozef Dado Nagy, spisovateľ, publicista, moderátor a organizátor literárnych podujatí je v Knižnici Juraja Fándlyho pravidelným hosťom. Vo štvrtok 11. novembra 2021 si do diskusie privedie jedného z najzaujímavejších súčasných autorov – Michala Hvoreckého.

Vyštudovaný estetik pracuje v Goetheho inštitúte, píše poviedky, romány (Silný pocit čistoty, 1998, Lovci & zberači, 2001, Posledný hit, 2003, Plyš, 2005, Eskorta, 2007, Pastiersky list, 2008, Dunaj v Amerike, 2010, Naum, 2012, Spamäti, 2013, Wilsonov, 2015, Trol, 2017, Bratislava – Čarovná metropola, 2019, Tahiti, 2019, Čierny lev, 2020) a tiež publicistiku.

Čitatelia ho poznajú aj z pravidelných článkov v mienkotvorných denníkoch.

Okrem prózy je aj autorom divadelnej hry nazvanej Slovenský inštitút, jedna komédia (2009). Jeho knihy sa hojne prekladajú, sám Hvorecký z nemčiny preložil niekoľko divadelných hier, tri reportážne knihy od Martina Pollacka, román A je tu zas od Timura Vermesa či komiks o Nickovi Caveovi od Reinharda Kleista.

Najnovšie mu vyšiel preklad románu Domov od Judith Hermann. Venuje sa aj tvorbe pre deti.

Egon Bondy na verejnej diskusii s čitateľmi povedal o jeho knihách, že ich úspech zrejme spočíva v tom, že hovoria o veciach často ťažkých a zložitých tak, že to čitateľ pri čítaní napínavého alebo zábavného príbehu ani nepostrehne.

Knižnica Juraja Fándlyho pozýva za dodržania protipandemických opatrení (OTP, respirátor, odstupy) všetkých, ktorí chcú spoznať tohto zaujímavého spisovateľa a nekompromisného glosátora nielen literárneho, ale aj spoločenského a politického života do čitárne knižnice.

Ľubica Malá

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2021 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.