reklama

Mesto Trnava: vstup na Adventné trhy bude pre očkovaných a tých, čo prekonali Covid-19

Trnavská radnica na základe aktuálne platných protipandemických pravidiel v piatok 19. novembra 2021 priblížila, v akom režime budú prebiehať Adventné trhy 2021 v centre mesta.

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal vo štvrtok 18. novembra 2021 vo večerných hodinách vyhlášku č. 258/2021, na základe ktorej dochádza k úprave pravidiel pre návštevníkov adventných trhov v Trnave. „Okrem včera avizovaných kompletne zaočkovaných ľudí budú mať vstup umožnený aj tí, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali pred nie viac ako 180 dňami,“ informovalo Mesto Trnava.

Adventné trhy budú otvorené od 1. do 22. decembra 2021 medzi 12.00 a 21.00 h na Trojičnom námestí.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

„Ich kapacita bude obmedzená na sto osôb. Vstupy aj výstupy do zóny s 21 predajnými stánkami budú kontrolované. Vstup je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami, bude platiť zákaz podávania rúk,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

„Snažíme sa nájsť najlepšiu možnú verziu, ako Trnavčanom spríjemniť advent vianočnými trhmi a zároveň dodržať všetky platné nariadenia v tejto zložitej epidemiologickej situácii. Verejnosť prosíme o pochopenie a rešpektovanie stanovených pravidiel a návštevníkov adventných trhov o zodpovednosť,“ uviedla Zuzana Bodišová, vedúca odboru komunálnych služieb Mestského úradu v Trnave.

Advent v Trnave 2021 sa uskutoční na Trojičnom námestí, pôvodný návrh s asi 40 stánkami, z ktorých časť mala byť aj na Hlavnej ulici mesto po komunikácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave upravilo.

Vianočné stánky budú tvoriť uzavretú zónu s kontrolovaným vstupom.


Vianočné stánky (fialová farba) budú tvoriť uzavretú zónu s kontrolovaným vstupom

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2021 11:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.