reklama

Adventné trhy 2021 sú zrušené, trnavská radnica reaguje na aktuálne opatrenia a pandemickú situáciu

Mesto Trnava napriek snahe o usporiadanie Adventných trhov 2021 vo štvrtok 25. novembra na základe zhoršujúcej sa pandemickej situácie a aktuálne platných nariadení štátu rozhodlo o ich zrušení. „Pandemická situácia sa však zhoršuje a napriek promptným reakciám samosprávy pri príprave Adventu za meniacich sa podmienok je dnes už jasné, že usporiadať adventné trhy a sprievodné podujatia nebude tento rok možné,“ informovala trnavská radnica.

Pred niekoľkými dňami mesto začalo s inštaláciou stánkov a zverejnilo pravidlá pre návštevníkov Adventných trhov aj organizačné zmeny s nimi spojené. Na Trojičnom námestí v uzatvorenom priestore malo byť umiestnených 21 predajných stánkov s kontrolovaným vstupom pre zaočkovaných alebo osoby s prekonaným ochorením Covid-19.

Adventné trhy mali byť otvorené od 1. do 22. decembra 2021 na Trojičnom námestí.

„Rešpektujeme rozhodnutie Vlády SR a prosíme obyvateľov o dodržiavanie pravidiel počas lockdownu. Zrušenie adventných trhov bolo v súčasnosti jediným možným krokom – i keby sa lockdown ďalej nepredlžoval, je nevyhnutné byť zodpovedný a znížiť mobilitu. Je to aj prejavom solidárnosti voči extrémne vyťaženým zdravotníkom,“ vysvetlil primátor Trnavy Peter Bročka.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Za prenájom adventných stánkov, ktoré boli na Trojičné námestie dovezené pred pár dňami, predajcovia mestu ešte neplatili. O zrušení trhov budú informovaní priamo.

Okrem adventných trhov sú zrušené aj podujatia, ktoré mali fungovať podľa COVID automatu – Štyri adventné koncerty, divadelné predstavenia pre najmenších aj Stredoveké adventné trhy. Vstupné za lístky na adventné koncerty zakúpené v Turistickom informačnom centre – Región Trnava (mestská veža) bude vrátené po opätovnom otvorení TIC po ukončení lockdownu. Lístky zakúpené v sieti Ticketportal vráti online predajca.

Mikuláš, ktorý mal pôvodne so svojou družinou jazdiť na koči po meste a obdarovávať okoloidúcich, bude rozdávať radosť inak: navštívi zariadenia poskytujúce v Trnave sociálnu starostlivosť, ako to bolo aj vlani, priblížila radnica.

„Čaká nás náročné obdobie, akým sme si prešli už pred rokom. Teraz však máme k dispozícii vakcínu, ktorá v boji proti koronavírusu dokázateľne pomáha zvýšiť šancu vyhnúť sa náročnej hospitalizácii. Ak váhate, či sa zaočkovať, zvážte, prosím, všetky dostupné informácie a poraďte sa so svojím lekárom. Som zástancom slobody, ale tá je aj o zodpovednosti. Zodpovednosti nie len za seba, svojich blízkych, ale aj mesto a celú spoločnosť. Verím, že možnosť dostupnej vakcinácie využije čo najviac ľudí, aby sme všetci mohli začať opäť normálne žiť,“ dodal primátor.

Adventné trhy Trnava zrušila z rovnakých dôvodov aj v roku 2020, rozhodnutie vtedy padlo v prvej polovici októbra.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2021 18:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.