reklama

Dáta ukazujú, že Delta vlna covidu v okrese Trnava aj na Slovensku zoslabuje

Vývoj počtu infikovaných osôb ochorením Covid-19 v okrese Trnava klesá, znížil sa aj počet hospitalizovaných v trnavskej nemocnici.

Tretia vlna pandémie je zrejme na ústupe. Aspoň tomu nasvedčujú dáta Národného centra zdravotníckych informácií a Inštitútu zdravotníckych informácií.

Vrchol tretej Delta vlny sme doteraz zaznamenali v okrese Trnava 7. decembra 2021, kedy dosiahla týždenná incidencia na 100-tisíc obyvateľov až 1449 prípadov.

Od tohto dňa až do posledných z verejnených informácií z 13. decembra pokračuje pokles pozitívnych prípadov Covidu-19. Aktuálna 7-dňová incidencia v našom okrese je na 879 prípadoch, čo predstavuje pokles o štyridsať percent v porovnaní s doterajším vrcholom Delta vlny.


Vývoj počtu pozitívne testovaných osôb


Graf hospitalizácií v nemocnci

Podobný vývoj naznačujú aj údaje o počtoch hospitalizovaných osôb v okrese Trnava.

K 13. decembru 2021 bolo v Trnave hospitalizovaných 99 ľudí, pri doterajšom maxime tejto vlny bolo v nemocnici umiestnených 116 pacientov. Na začiatku tretej vlny, v polovici októbra, sa liečilo v nemocnici 33 ľudí.

Tretia Delta vlna začala na Slovensku aj v okrese Trnava posilňovať od polovice októbra 2021. Sedemdňová incidencia vtedy v našom okrese začala stúpať a z čísla 149 sa vyšplaha až na zatiaľ vrcholný údaj 1449.

V tabuľke zadajte názov okresu (napríklad Trnava), zobraziť si môžete aj dáta za celé Slovensko

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2021 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.