reklama

Pozitívnych v okrese Trnava je takmer šesťnásobne viac ako pred dvoma týždňami, hospitalizácie v nemocnici zatiaľ nepribúdajú

Krivka počtu pozitívne testovaných osôb na Covid-19 v okrese Trnava od druhej polovice januára prudko stúpa, aktuálne čísla z konca januára už prekonali maximá z tretej vlny.

Vlna varianu omikron sa od druhej polovice hanuára 2022 naplno prejavuje aj v okrese Trnava. Vyplýva to z dát Národného centra zdravotníckych informácií a Inštitútu zdravotníckych informácií, ktoré spracovali Dáta bez pátosu.

Podľa aktuálnych údajov na konci januára dosiahla sedemdňová incidencia pozitívne testovaných osôb na 100-tisíc obyvateľov v okrese Trnava 1739 prípadov. V polovici januára to bolo len 298 prípadov, teda takmer šesťkrát menej.

Pre porovnanie vrchol tretej vlny variantu Delta bol zaznamenaný v okrese Trnava 7. decembra 2021, kedy dosiahla týždenná incidencia na 100-tisíc obyvateľov 1449 prípadov.


Vývoj počtu pozitívne testovaných osôb v okrese Trnava (7-dňová incidencia na 100-tisíc obyvateľov)

Zdroj: Dáta bez pátosu, NCZI

Pred týždňom dosahovala týždenná incidencia v okrese Trnava 713 pozitívnych prípadov na 100-tisíc obyvateľov, pred dvoma týždňami to bolo 328.

Vlna omikronu sa zatiaľ neprejavila v náraste hospitalizácií vo Fakultnej nemocnici Trnava.

Podľa informácií hovorcu Fakultnej nemocnice Trnava Mateja Martoviča k 1. februáru 2022 je hospitalizovaných 51 pacientov, z nich osem je pripojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Pred dvoma týdňami evidovala trnavská nemocnica 58 hospitalizovaných, na vrchole delta vlny 7. decembra 2021 to bolo 116 ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2022 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.