reklama

Omikron sa prejavuje už aj v trnavskom regióne, čísla pozitívnych prípadov rastú

Vývoj počtu infikovaných osôb ochorením Covid-19 v okrese Trnava po decembrovom a januárovom poklese opäť narastá, počet hospitalizovaných osôb v trnavskej nemocnici zostáva zatiaľ stabilný.

Vlna variantu omikron dorazila aj do trnavského regiónu. Vyplýva to z dát Národného centra zdravotníckych informácií a Inštitútu zdravotníckych informácií, ktoré spracovali Dáta bez pátosu.

Vrchol tretej Delta vlny bol zaznamenaný v okrese Trnava 7. decembra 2021, kedy dosiahla týždenná incidencia na 100-tisíc obyvateľov až 1449 prípadov. V prvých dvoch januárových týždňoch pokračoval pravidelný pokles v sedemdňovej incidencii, situácia sa začala obracať v polovici januára 2022.


Vývoj počtu pozitívne testovaných osôb

Zdroj: Dáta bez pátosu, NCZI

Odvtedy čísla stúpajú, podľa najnovších údajov z 24. januára 2022 dosiahla týždenná incidencia v okrese Trnava 863 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Týždeň predtým to bolo 339 prípadov, v polovici januára len 298.

Veľmi podobné dáta sú aj za celé Slovensko, k 24. januáru dosahovala týždenná incidencia v Slovenskej republike 824 prípadov na 100-tisíc obyvateľov, pred týždňom to bolo 334 pozitívnych prípadov.

Vlna omikronu sa zatiaľ neprejavila v náraste hospitalizácií vo Fakultnej nemocnici Trnava.

Podľa posledným zverejnených dát zo 16. januára bolo v trnavskej nemocnici s ochorením Covid-19 hospitalizovaných 58 osôb, na vrchole delta vlny 7. decembra to bolo 116 ľudí. Podľa odborníkov je však možné predpokladať, že aj tieto čísla budú narastať.

V tabuľke zadajte názov okresu (napríklad Trnava), zobraziť si môžete aj dáta za celé Slovensko

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2022 10:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.