reklama

Akútne respiračné ochorenia a chrípka v trnavskom regióne stále naberajú na sile

Výskyt chrípkových ochorení v uplynulom 49. kalendárnom týždni 2023 (od 4. do 10. decembra) v Trnavskom kraji opäť vzrástol.

Podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctve (RÚVZ) so sídlom v Trnave, v 49. kalendárnom týždni zaznamenali na území Trnavského kraja 8295 akútnych respiračných ochorení, vrátane Covid-19 (chorobnosť 2693 osôb na 100 000 obyvateľov), z toho chrípke podobných ochorení bolo 1752 (chorobnosť 569 osôb na 100 000 obyvateľov).

„V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenávame nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 13,54 % a nárast chorobnosti na chrípke podobné ochorenia o 34,75 %,“ konštatoval RÚVZ Trnava.


Čakáreň pred ambulanciou

Ilustračné foto

Počas predchádzajúceho 48. týždňa na prelome novembra a decembra narástli počty akútnych respiračných ochorení o takmer 23 percent a pri chrípke evidovali zdravotníci nárast cez 60 percent.

Proporcia chrípke podobných ochorení z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bola na úrovni 21,12%.

V okrese Trnava z dôvodu akútnych respiračných ochorení zatvorili v minulom týždni dve materské školy a jednu strednú školu.

„Z hľadiska vekovej distribúcie bola najvyššia chorobnosť vo vekovej skupine 0-5 ročných. Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol u 3,7 % ochorení hlásený komplikovaný priebeh – najčastejšie sinusitídy (zápal prínosových dutín). Stupeň intenzity chrípky v Trnavskom kraji je na úrovni lokálnych epidémií,“ informoval RÚVZ Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2023 13:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.