reklama

Školy vyhlasujú chrípkové prázdniny

AKTUALIZOVANÉ v stredu 18. februára o 11:53

Pre nárast počtu chrípkových ochorení prerušujú prevádzku v niektorých trnavských školských zariadeniach.

Na Základnej škole Bottova vyhlásili chrípkové prázdniny v pondelok, vyučovanie je prerušené od utorka 17. do piatka 20. februára 2015.

Na MŠ Botanická bude z dôvodu naakumulovania chrípkových respiračných ochorení prerušená prevádzka od stredy 18. februára do konca týždňa.

MŠ na ulici I. Krasku 29 v Modranke je zatvorená od stredy 18. do piatka 20. februára, MŠ na Okružnej ulici 27 vyhlásila chrípkové prázdniny od štvrtka 19. do utorka 24. februára.

Z rovnakého dôvodu sú od utorka až do piatka vyhlásené chrípkové prázdniny aj na Gymnáziu Angely Merici.

chripkove
Oznam na ZŠ Bottova

Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave boli v siedmom kalendárnom týždni na území okresu Trnava uzatvorené tri materské, štyri zákadné a sedem stredných škôl.

V Trnavskom kraji bolo v týždni od 9. do 15. februára evidovaných 13 171 akútnych respiračných ochorení.

„Z hľadiska vekovej distribúcie bola najvyššia chorobnosť na chrípke podobné ochorenia vo vekovej skupine 6-14 ročných detí, v porovnaní s predchádzajúcim týždňom najvyšší nárast chrípke podobných ochorení bol pozorovaný vo vekovej skupine 20-59 ročných a nad 60 rokov,“ konštatovala MUDr. Dagmar Kollárová z odboru epidemiológie RÚVZ v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2015 11:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.