reklama

Chrípkové a respiračné ochorenia stále zatvárajú školy a škôlky v Trnave

Už niekoľko týždňov trvá na Slovensku zvýšený výskyt chrípky a akútnych respiračných ochorení. Zvýšená chorobnosť sa nevyhýba ani trnavským školským zariadeniam.

Na konci februára a začiatkom marca je z dôvodu vysokej chorobnosti detí zatvorených v Trnave viacero materských a základných škôl.

Úrad verejného zdravotníctva SR zaznamenal v týždni od 19. do 25. februára 2018 v Trnavskom kraji najvyššiu chorobnosť zo všetkých krajov na Slovensku. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na akútne respiračné ochorenia bola vo vekovej skupine 0 – 5 ročných detí.

Ilustračné foto

Počas 9. kalendárneho týždňa prerušilo prevádzku z dôvodu zvýšenej chorobnosti detí, ale aj prevádzkových zamestnancov, niekoľko materských a základných škôl v Trnave.

Aktuálne je prerušená prevádzka v materských školách na Jiráskovej 25, Čajkovského, Hodžovej, Spartakovskej 10, Limbovej a ZŠ na Gorkého.

Prevádzka zariadení bude obnovená v pondelok 5. marca 2018.

V druhej polovici februára mali problémy s vysokou chorobnosťou detí aj v MŠ Tekela, na Murgašovej, Vajanského, ZŠ s MŠ na ulici Ivana Krasku, ZŠ s MŠ Spartakovská či v materskej škole na Okružnej 27.

Podľa údajov Úradu verejného zdravotníctva SR v 8. kalendárnom týždni 2018 bolo na území Trnavského kraja hlásené prerušenie výchovno – vzdelávacieho procestu v 58 materských školách a základných školách.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2018 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.