reklama

Prvá návšteva školy a škôlky čaká v septembri vyše 1000 trnavských detí

Do lavíc trnavských základných škôl zasadne v školskom roku 2014/2015 podľa údajov odboru vzdelávania, športu a kultúry na mestskom úrade 4476 žiakov.

Svoju premiéru absolvuje počas druhého septembrového dňa 571 prvákov, čo je o 62 viac ako vlani.

V materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava bude v blížiacom sa školskom roku 1768 detí.

Novoprijatých detí v materských školách je 533.

“V školskom roku 2014/15 zostalo do materských škôl neumiestnených 71 detí, ktoré spĺňali kritériá pre prijatie do MŠ v Trnave. Táto potreba by mala byť pokrytá od januára 2015, kedy budú po ukončení rekonštrukcií priestorov v základných školách otvorené tri nové triedy,” informoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

MSkolka

Ilustračné foto

Mesto Trnava má v zriaďovateľskej pôsobnosti 9 základných a 20 materských škôl.

Z nich je sedem základných škôl spolu s materskou, dve základné školy sú samostatné a 13 materských škôl bez právnej subjektivity.

Konečné počty detí budú známe až 2. septembri, po nástupe detí do škôl.

V školskom roku 2014/2015 budú jesenné prázdniny 30. a 31. októbra, deti sa vrátia do školy 3. novembra, vianočné prázdniny začínajú 22. decembra a končia 7. januára, 2. februára sú polročné prázdniny.

Termín jarných prázdnin je stanovený od 2. do 6. marca s návratom do školy po víkende 9. marca, veľkonočné prázdniny budú od 2. do 7. apríla, letné prázdniny začínajú 1. júla 2015.

Ulož ako PDF
Napísal 28. augusta 2014 7:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.