reklama

Nový školský rok sa blíži. Koľko zaplatíme sa stravovanie detí v materských a základných školách?

Rodičia žiakov trnavských základných škôl zaplatia v školskom roku 2012/13 za obedy svojich detí menej ako vlani.

Výšku platieb za stravné určuje mesto všeobecne záväzným nariadením (VZN).

V porovnaní s minulým školským rokom zaplatia rodičia detí na základných školách v zriaďovateľaskej pôsobnosti mesta Trnava vo veku 6 až 11 rokov za obedy o osem centov menej, za deti vo veku od 11 do 15 rokov budú platby nižšie o sedem centov.

Dôvodom zníženia stravnej jednotky v základných školách je skutočnosť, že finančné prostriedky na nákup potravín sú na prípravu jedál postačujúce a školské jedálne  majú problém s ich úplným vyčerpaním,“ vysvetľuje dôvodová správa návrhu VZN.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Rodičia školákov a škôlkárov budú platiť okrem stravného aj poplatok za režijné náklady na výrobu jedla.

Pre žiakov základných aj materských škôl s trvalým pobytom v Trnave bude poplatok predstavovať 20 centov za jeden vydaný obed, rodičia mimotrnavských žiakov zaplatia 35 centov.

Získané finančné prostriedky z poplatkov za režijné náklady budú účelovo viazané a budú použité na zabezpečovanie financovania bežných výdavkov v školskom stravovaní ako sú náklady na mzdy, odvody, energie, nákup čistiacich prostriedkov a modernizáciu jedální,“ vysvetľuje návrh schváleného všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa určujú výšky príspevkov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava v školskom roku 2012/2013.

Platby za stravné detí v školskom roku 2012/13

MATERSKÉ ŠKOLY:
Zákonný zástupca dieťaťa s trvalým pobytom v meste Trnava, bude platiť za 1 prestravovaný deň v MŠ 1,47 €

Zákonný zástupca dieťaťa bez trvalého pobytu v meste Trnava, bude platiť za 1 prestravovaný deň v MŠ 1,62 €

ZÁKLADNÉ ŠKOLY:
Zákonný zástupca žiaka (od 6 do 11 rokov) bude platiť za 1 odobratý obed v ZŠ:
– s trvalým pobytom v meste Trnava 1,21 €
– bez trvalého pobytu v meste Trnava 1,36 €

Zákonný zástupca žiaka (od 11 do 15 rokov) bude platiť za 1 odobratý obed v ZŠ:
– s trvalým pobytom v meste Trnava 1,29 €
– bez trvalého pobytu v meste Trnava 1,44 €

Ulož ako PDF
Napísal 31. augusta 2012 11:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.