reklama

ZF Slovakia má po odchode dlhoročného šéfa Petra Dolla nových členov predstavenstva

(Tlačová správa) Dlhoročný predseda predstavenstva ZF Slovakia, Dr.h.c Peter Doll, odišiel do dôchodku po 26 rokoch pôsobenia na Slovensku. Vďaka jeho výnimočnému odhodlaniu a podnikateľským zručnostiam narástla lokálna spoločnosť so sídlom v Trnave z malej joint venture s ročným obratom 8 miliónov eur na spoločnosť v plnom vlastníctve ZF. Novými členmi predstavenstva sú Dr. Dietmar Weigt, predseda predstavenstva, ktorý je zodpovedný za operácie divízie Chasis Technology na Slovensku, ako aj lokálne Shared Services, a Jens Münchow, člen predstavenstva, zodpovedný za operácie divízie Electrified Powertrain Technology a aktivity v oblasti Research & Development.

Štruktúra ZF Group na Slovensku

Špecialista na výrobu komponentov v automobilovom priemysle, ZF Slovakia, v súčasnosti pre svetových lídrov v odbore produkuje spojky, automatické prevodovky, dvojhmotové zotrvačníky, tlmiče, guľové kĺby a stabilizátory.

ZF Group úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1993 a v Leviciach má najväčšiu výrobu adaptívnych tlmičov na svete. Posledné údaje (z konca roku 2020) vykazujú obrat 804 miliónov Eur a 3700 zamestnancov v 6 lokalitách na Slovensku, zahŕňajúc sídlo spoločnosti a závod v Trnave, závod v Leviciach a tri menšie satelitné závody v Šahách, Detve a Komárne.

Okrem nich sa v Novom Meste nad Váhom nachádza i nezávislý člen skupiny ZF Group, ktorý vyrába kontrolné systémy a elektrické motory pre posilňovače riadenia.


Nový predseda predstavenstva ZF Slovakia Dietmar Weigt (vľavo) a člen predstavenstva Jens Münchow

FOTO: ZF

Neustály rast a prvotriedne inovácie

Najvýraznejšia vývojová zmena v ZF Slovakia je spojená s transformáciou automobilového priemyslu smerom k elektromobilite. ZF plánuje využiť existujúce skúsenosti ZF Slovakia s riešeniami v oblasti elektrických pohonov, kvôli čomu aktuálne rozširuje svoje R&D tímy v Trnave.

Pokiaľ ide o najnovšie strategické plány a priority, Dr. Weigt uvádza, že by o tri roky rád hosťoval veľký hub v rámci ZF Research & Development Organisation so zameraním na e-mobilitu, digitálnu transformáciu a digitalizačné projekty.

Stratégia „Next Generation Mobility“

Stratégia Next Generation Mobility je v ZF hlboko zakorenená a zahŕňa štyri kľúčové technologické oblasti: riadenie pohybu vozidiel, integrovanú bezpečnosť, autonómne riadenie a elektromobilitu. Podľa Dr. Weigta, súčasné produktové portfólio ZF prispieva vďaka znižovaniu spotreby palív, a teda znížením emisií, k environmentálnej udržateľnosti. Zároveň tvrdí, že ZF kontinuálne posúva dopredu hybridizáciu a elektrifikáciu vozidiel a zvyšuje efektivitu konvenčných prevodoviek.

Na margo progresu v rámci udržateľnej mobility budúcnosti, Jens Münchow hovorí, že ZF podniklo potrebné kroky v generačnej zmene z modulov pre spaľovacie motory na hybridné motory so zameraním na elektromobilitu v R&D a vo výrobe, čo zahŕňa aj pokročilé systémy asistencie riadenia (ADAS) alebo superpočítače ZF ProAI pre funkcie autonómneho riadenia.

Všetky ZF prevádzky na Slovensku majú detailne vypracované lokálne stratégie a plány, ktoré vychádzajú z “Next Generation Mobility“ stratégie spoločnosti.

(Tlačová správa ZF)

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2021 15:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.