reklama

Volejbalistky Hit UCM zabojujú na domácej palubovke o druhé víťazstvo v sezóne, na tribúnach môžu byť aj diváci

Trnavské volejbalistky Hit UCM privítajú po prestávke na domácej palubovke tím mladých reprezentantiek Projekt RD SVF. V režime OP môžu byť na tribúnach aj diváci.

Úvodný zápas druhej časti extraligy v ročníku 2021/2022 sa uskutoční v piatok 14. januára o 19. hodine v Mestskej športovej hale.

Hneď na druhý deň cestuje tím Hit UCM Trnava do Prešova, vo štvrtok 20. januára čaká Trnavčanky televízny duel v Pezinku, ktorý bude vysielať stanica TV JOJ Šport v priamom prenose.

FOTO: Domino Mičuda

Trnavské volejbalistky si v I. časti extraligy žien zapísali iba jedno víťazstvo. V televíznom zápase zvíťazili nad nováčikom ŠVK Pezinok 3:0, ale v ďalších zápasoch sa im nepodarilo uspieť.

V tabuľke po prvej časti preto skončili na 9. mieste s tromi bodmi. Iba v sezóne 2017/2018 mali prvú časť horšiu, kedy sa Hit UCM nepodarilo zvíťaziť ani v jednom stretnutí.

Hlavný tréner Rastislav Filípek zhodnotil prvú časť sezóny nasledovne: „Do sezóny sme vstúpili skromne, so snahou bojovať o každý jeden bod. Žiaľ, výsledkovo nám to vôbec nevyšlo podľa predstáv. Odohrali sme viacero dobrých stretnuti s kvalitnejšími súpermi. V zápasoch kde sme už mohli reálne hrať o výsledok sa nám nedarilo, dostali sme sa do koncoviek, vyhrali nejaké sety, zápas však iba jeden. Určite sme zaostali za cieľom v prvej časti súťaže.“

Na výsledkoch družstva sa určite odzrkadlil odchod viacerých opôr tesne pred sezónou a potreba času pre nové mladé hráčky. Do základnej zostavy sa dostala aj juniorská smečiarka Simona Červenáková, ktorá prišla študovať na Univerzitu Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Trnavčanky majú vytvorené profesionálne podmienky s deviatimi tréningovými jednotkami za týždeň, kondičnými trénermi, regeneráciou a pokračujú ďalej v tvrdej práci, aby boli časom konkurencieschopné voči ostatným družstvám v súťaži.

V skupine o 5. až 9. miesto sa postupne stretnú so súpermi systémom doma-vonku a po jej skončení súťaž prejde do play-off. Výsledky z I. časti sa započítavajú do ďalšieho priebehu súťaže a preto na vylepšenie východiskovej pozície budú musieť Trnavčanky pridať aj víťazstvá.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2022 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.