reklama

Spolupatričnosť s Ukrajinou vyjadrila aj trnavská župa

Trnavský samosprávny kraj vyvesil vo štvrtok 24. februára 2022 na svoju budovu na Starohájskej 10 v Trnave vlajku Ukrajiny. Symbolicky tým vyjadruje pocit spolupatričnosti s ukrajinským ľudom.

„Dnešný agresívny útok Ruskej federácie na Ukrajinu je v príkrom rozpore so základnými princípmi medzinárodného práva a rozrúša medzinárodný poriadok vybudovaný za cenu miliónov obetí druhej svetovej vojny. Otvoril oči aj všetkým, ktorí z akýchkoľvek dôvodov verili ilúzii o mierumilovnosti súčasného osadenstva Kremľa. Je zrejmé, že deklarácie o dobrých úmysloch alebo o bezdôvodnosti obáv z masívnych vojenských cvičení na vlastnom území boli opakovanými lžami. Trnavská župa sa jednoznačne stavia na stranu Ukrajiny. Na znak podpory a solidarity s ukrajinským ľudom sme na budovu župného úradu vyvesili vlajku nášho susedného štátu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Na vyvesení ukrajinských vlajok na budovách všetkých župných úradov sa na dnešnom zasadnutí Zhromaždenia SK 8 v Košiciach dohodli županka a župani. Navyše sú samosprávne kraje súčasťou, a to veľmi užitočnou, systému krízového riadenia štátu, čo osvedčili počas pandémie ochorenia Covid-19.

V tejto súvislosti sú v stálom kontakte s centrálnym krízovým riadením štátu a v prípade potreby sú pripravené poskytnúť súčinnosť a organizačnú či materiálnu kapacitu na zvládnutie hroziacej humanitárnej krízy.

FOTO: TTSK

Na aktuálnu situáciu na Ukrajine, ktorá čelí vojenskej agresii Ruskej federácie, reagujú aj samosprávne kraje, ktoré sú orgánmi krízového riadenia. Na rokovaní Zhromaždenia združenia SK 8 vo štvrtok 24. februára 2022 v Košiciach vyjadrili podporu a solidaritu Ukrajine a ukrajinskému ľudu. Košický a Prešovský samosprávny kraj, ktoré susedia s Ukrajinou, začali realizovať kroky zamerané na pomoc obyvateľom spoza hranice.

„Skoro ráno sme komunikovali s ministerstvom školstva a dostali sme požiadavku na poskytnutie telocviční. Košický a Prešovský samosprávny kraj okamžite na požiadavku zareagovali. Vojenskú agresiu Ruskej federácie považujeme za neakceptovateľné a hrubé porušenie medzinárodného práva. Zároveň vzniknutú situáciu na Ukrajine riešime aj so sekciou krízového riadenia ministerstva vnútra,“ povedal predseda SK 8 a trnavský župan Jozef Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2022 15:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.