reklama

Trnavská radnica vyjadrila solidaritu s napadnutou Ukrajinou

Šialený, odporný a neospravedlniteľný útok ruskej armády nariadený Vladmírom Putinom na ukrajinské mestá nezostal bez povšimnutia predstaviteľov trnavskej radnice. Mesto na znak solidarity s Ukrajinou, ako aj partnerským mestom Charkov, vyvesilo na balkóne vlajku tejto napadnutej krajiny.

Primátor Peter Bročka na svojom facebookovom profile vo štvrtok 24. februára napísal: „STOJÍME PRI NAŠICH PRIATEĽOCH z partnerského mesta Charkov na Ukrajine, s ktorými sme v kontakte. Mesto Trnava bude vždy podporovať hodnoty slobody, práva, nezávislosti a demokracie a v prípade potreby sme vždy pripravení podať pomocnú ruku.“


Vlajka Ukrajiny vyvesená na balkóne trnavskej radnice, 24. februára 2022

Reprofoto: FB Mesto Trnava

Mesto Trnava, rovnako na sociálnej sieti, zverejnilo svoj postoj:

„Na trnavskú radnicu sme dnes vyvesili vlajku Ukrajiny. V našom meste svieti slnko a je príjemný deň. Saxofonista pri Trojičnom námestí práve hrá skladbu What a Wondeful World (Aký úžasný svet) – tichučko, vo videu ju takmer nepočuť. Ozývajú sa však hlasné rany a zvuk sanitky.
U nás je to bežný deň, je to len hluk z rekonštrukcie o pár domov ďalej a ten, za kým sa sanitka ponáhľa, sa, veríme, dočká pomoci. U našich susedov na východnej hranici je to úplne inak. Toto video je náhodne zachytenou metaforou, ako môže násilie a bolesť prekryť úžasný svet.
Ukrajina, stojíme pri tebe. 💙💛 Sme v kontakte s naším partnerským mestom Charkovom a sme pripravení pomôcť, ako bude treba.“

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2022 13:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.