reklama

Pozvánka na 47. ročník prehliadky neprofesionálneho divadla Malá krajská scénická žatva 2022

Trnavské osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja organizuje 2. apríla 2022 súťažnú prehliadku neprofesionálneho divadla mladých a dospelých Malá krajská scénická žatva.

Cieľom prehliadky je pozdvihnúť odbornú úroveň divadelníkov v Trnavskom kraji. Prehliadkovú a vzdelávaciu časť súťaže zaručuje obojstranná reflexia praxe s teóriou.

Odbornú a metodickú analýzu výsledkov budú posudzovať prizvané odborné lektorky Mgr. art. Zuzana Galková ArtD., dramaturgička a režisérka z Martina, Mgr. art. Martina Mašlárová, PhD., divadelná kritička, pedagogička Divadelnej fakulty VŠMU z Bratislavy a Mgr. art. Lucia Lasičková, odborná pracovníčka pre divadlo z Národného osvetového centra z Bratislavy.

Malá krajská scénická žatva je krajským kolom 47. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých Belopotockého Mikuláš a 7. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálního divadla mladých FEDIM.

Na festivalom javisku Divadla Jána Palárika v Trnave a v Divadelnom štúdiu DISK v Trnave sa v tomto roku vystriedajú štyri neprofesionálne divadelné súbory.


Archívna snímka zo scénickej žatvy 2020

Ilustračné foto: Trnavské osvetové stredisko

Prezentáciu umeleckej tvorby v oblasti divadla otvorí v Štúdiu Divadla J. Palárika 2. apríla 2022 o 10,00 h divadlo mladých – Univerzitné divadlo THE. ART. RE z Trnavy s inscenáciou „Turbulencie“, ktorá je výsledkom tvorby autorského kolektívu.

Inscenácia „Červené šatky“ je druhou divadelnou hrou Gbelského ochotníckeho divadla GBELÍK z Gbiel. Reprezentovať budú Prúdy tradičného divadla o 13,00 h vo Veľkej sále Divadla Jána Palárika v Trnave.

V súťažnej kategórii Prúdy súčasného divadla sa opäť súťažnej prehliadky zúčastňuje DEMOscéna autorské divadlo z Trnavy s inscenáciou „Čo ohľadom čoho?“ o 16,30 h v Štúdiu Divadla Jána Palárika.

Na domácej scéne autorskú hru Blaha Uhlára a kolektívu DISK „STAYIN’ALIVE“ uvedú herci z divadla DISK z Trnavy v sobotu 2.apríla 2022 o 20,00 h.

Hlavným kritériom pre postup do celoštátneho kola súťažnej prehliadky BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠ 2022 a FEDIM bude umelecká kvalita inscenačného tvaru a prínos pre ďalšie pozitívne smerovanie amatérskeho divadla.

Krajskú súťažnú prehliadku Malá krajská scénická žatva z verejných zdrojov podporil hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia, spolufinancovaná je Národným osvetovým centrom a Trnavským samosprávnym krajom.

Hlavným organizátorom prehliadky je Trnavské osvetové stredisko. Ďakujeme spolupracujúcim divadlám Divadlu Jána Palárika v Trnave a Divadlu DISK.

Všetkých milovníkov divadla srdečne pozývame, vstup je voľný.

Mgr. Daniela Polášová
Trnavské osvetové stredisko

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2022 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.