reklama

Nový pavilón na ZŠ Bottova sa uchádza o titul Stavba roka. Hlasovať môže aj verejnosť

Trnava sa s novovybudovaným moderným pavilónom na Základnej škole na Ulici Jána Bottu uchádza o ocenenie Stavba roka. Projekt sa v rámci 27. ročníka celoštátnej súťaže realizovaných stavieb s názvom STAVBA ROKA 2020 – 2021 dostal do finálového výberu. O víťazovi rozhodne odborná porota, v jednej z kategórií však hlasuje aj široká verejnosť.

Moderný pavilón odovzdala mestská samospráva do užívania v septembri 2021. Nahradil asanovanú prístavbu južného krídla školy, ktoré v minulosti slúžilo ako šatne, školská družina a učebne.

V novostavbe sa nachádza dovtedy absentujúca jedáleň s moderným vybavením s kapacitou približne 120 miest, vzniklo tu aj šesť učební pre 128 žiakov, ako aj skladové a úložné priestory a zázemie pre personál kuchyne.

FOTO: Mesto Trnava / Martin Hesko

Na webstránke stavbaroka.zoznam.sk môžu návštevníci kliknutím na tlačidlo Páči podporiť vybranú stavbu. Trnavský kandidát súťaží pod názvom Prístavba pavilónu školy Trnava.

„Prístavba pavilónu školy v Trnave nám ukazuje, že stavba nemusí byť veľkou stavbou, aby si našla svoje miesto medzi významnými stavebnými počinmi za posledné obdobie. Ukazuje nám, že aj vzdelávanie na Slovensku vieme postupne posunúť do 21. storočia a obohatiť novými technológiami šetrnejšími k životnému prostrediu. Prostredie, v ktorom žijeme a v ktorom sa pohybujeme, nás formuje do budúcnosti, a na tieto podnety sú citlivé najmä deti, ktoré práve v školských zariadeniach trávia nezanedbateľnú časť svojho života. Ak im vytvoríme prostredie, ktoré bude pekné, príjemné, v kontakte s prírodou a bude v nich vyvolávať pozitívne emócie, prenesú ich aj na vzdelávanie ako také,“ uvádza sa v popise projektu.

Verejné hlasovanie trvá do 24. apríla 2022 a zvíťazí v ňom stavba s najvyšším percentom hlasov „Páči“.

Táto cena bude spolu s ďalšími vyhlásená na slávnostnom galavečere Stavba roka. Mesto Trnava vopred ďakuje všetkým, ktorí svojím hlasom podporia projekt školského pavilónu.

FOTOGALÉRIA:

ZDROJ: Mesto Trnava / Martin Hesko

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2022 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.