reklama

ŽOS Trnava získala nový kontrakt s rakúskou ÖBB. Opraví nákladné vozne za takmer 20 miliónov eur

ŽOS Trnava, ktorá svoje aktivity zameriava primárne na opravu nákladných a osobných železničných vozňov, uspela v ďalšom významnom európskom tendri.

V apríli 2022 podpísala dvojročný kontrakt na opravu nákladných vozňov pre rakúsku spoločnosť ÖBB-Technische Services-Gesellschsaft mbH v hodnote 15 až- 20 miliónov euro. Súčasťou kontraktu je opcia na ďalšie 3 roky v celkovom finančnom objeme do ďalších 30 miliónov eur.

Ilustračné foto: ŽOS Trnava

„Týmto kontraktom sme potvrdili našu rolu primárneho opravcu nákladných vozňov pre rakúske štátne železnice. Vagóny, ktoré každoročne prechádzajú bránami trnavskej žosky dnes jazdia, okrem farieb rakúskej ÖBB, aj vo farbách nemeckej DB, českých ČD, francúzskej Ermewa, tradičnej slovenskej Cargo Wagon či iných významných európskych hráčov. Naši žoskári majú byť načo pyšní,“ skonštatoval riaditeľ divízie nákladných vozňov ŽOS Trnava Rastislav Bráblik.

ŽOS Trnava v tendri využila dlhoročné skúsenosti pri revíziách a opravách nákladných vozňov pre zahraničných obchodných partnerov a potvrdila rolu dominantného hráča v oblasti opráv železničných vozňov v európskom priestore.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2022 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.