reklama

ŽOS Trnava vykoná revízie desiatok nemeckých ležadlových vozňov

Po úspešnom ukončení rokovaní a prvých revíziách osobných ležadlových vozňov typu Bvcmz uzatvorila v júli 2021 ŽOS Trnava, a.s. kontrakt, v rámci ktorého sa budú vykonávať takéto revízie pre nemeckú spoločnosť RDC Asset GmbH v garantovanom rozsahu 10 týchto vozňov ročne.

Peter Toth, riaditeľ Divízie osobných vozňov ŽOS Trnava: „Ležadlové vozne Bvcmz určené sú najmä pre osobnú dopravu v západnej Európe. Projekt je v súlade so dlhodobou stratégiou ŽOS Trnava v segmente revízií osobných vozňov a rozšírenia jej pôsobenia na trhu pre ďalších zahraničných privátnych zákazníkov. V súčasnosti je na obchodnom oddelení ŽOS Trnava v rôznom štádiu rokovaní viacero ďalších projektov v oblasti revízií a modernizácií osobných vozňov pre tuzemských, ako aj zahraničných zákazníkov.“

Ilustračné foto: ŽOS / RDC Asset

ŽOS Trnava sa v nemecky hovoriacich krajinách darí.

Na základe dlhoročnej spolupráce ŽOS Trnava a Waggonbau Niesky, týkajúcej sa dodávok hlavných konštrukčných skupín autovozňov, podpísala v marci 2021 zmulvu, v rámci ktorej sa v Trnave vyrobia horné plošiny a kostry spodkov pre desiatky kusov 4-osových nákladných vozňov Laaers určených na prepravu automobilov. Tieto autovozne budú jazdiť vo farbách Deutsche Bahn.

Trnavská ŽOSka podobne získala v apríli 2021 od rakúskeho ÖBB kontrakt na výrobu 90 nových nákladných samovýsypných 4-nápravových vozňov radu Faccns za takmer 14 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2021 10:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.