reklama

ŽOS Trnava vykoná revízie desiatok nemeckých ležadlových vozňov

Po úspešnom ukončení rokovaní a prvých revíziách osobných ležadlových vozňov typu Bvcmz uzatvorila v júli 2021 ŽOS Trnava, a.s. kontrakt, v rámci ktorého sa budú vykonávať takéto revízie pre nemeckú spoločnosť RDC Asset GmbH v garantovanom rozsahu 10 týchto vozňov ročne.

Peter Toth, riaditeľ Divízie osobných vozňov ŽOS Trnava: „Ležadlové vozne Bvcmz určené sú najmä pre osobnú dopravu v západnej Európe. Projekt je v súlade so dlhodobou stratégiou ŽOS Trnava v segmente revízií osobných vozňov a rozšírenia jej pôsobenia na trhu pre ďalších zahraničných privátnych zákazníkov. V súčasnosti je na obchodnom oddelení ŽOS Trnava v rôznom štádiu rokovaní viacero ďalších projektov v oblasti revízií a modernizácií osobných vozňov pre tuzemských, ako aj zahraničných zákazníkov.“

Ilustračné foto: ŽOS / RDC Asset

ŽOS Trnava sa v nemecky hovoriacich krajinách darí.

Na základe dlhoročnej spolupráce ŽOS Trnava a Waggonbau Niesky, týkajúcej sa dodávok hlavných konštrukčných skupín autovozňov, podpísala v marci 2021 zmulvu, v rámci ktorej sa v Trnave vyrobia horné plošiny a kostry spodkov pre desiatky kusov 4-osových nákladných vozňov Laaers určených na prepravu automobilov. Tieto autovozne budú jazdiť vo farbách Deutsche Bahn.

Trnavská ŽOSka podobne získala v apríli 2021 od rakúskeho ÖBB kontrakt na výrobu 90 nových nákladných samovýsypných 4-nápravových vozňov radu Faccns za takmer 14 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2021 10:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.