reklama

ŽOS Trnava vyrobí plošiny a kostry pre 130 nemeckých autovozňov v hodnote sedem miliónov eur

Dlhoročná spolupráca ŽOS Trnava a nemeckou firmou Waggonbau Niesky priniesla v marci do Trnavy nový kontrakt, týkajúci sa dodávok hlavných konštrukčných skupín autovozňov.

Vyrobia sa tu horné plošiny a kostry spodkov pre 130 kusov 4-osových nákladných vozňov Laaers určených na prepravu automobilov s opčnou možnosťou navýšenia objednávky.

Autovozne so slovenskými plošinami a kostrami budú jazdiť vo farbách Deutsche Bahn. Celková hodnota prvotnej zákazky je 7 085 000 eur.

Ilustračné foto: ŽOS Trnava

„Veľmi si vážime dôveru našich dlhoročných partnerov a zákazníkov, ktorí svojimi objednávkami potvrdzujú prvotriednu kvalitu práce ŽOS Trnava,“ uviedol výkonný riaditeľ Zdenko Lančarič s dovetkom, že s Waggonbau Niesky spolupracuje trnavská ŽOS-ka už od roku 2009.

Waggonbau Niesky je významným európskym výrobcom autovozňov.

Objednané komponenty budú z Trnavy dodávané do Nemecka od mája 2021 až do februára 2022.

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2021 9:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.