reklama

Divadlo DISK pozýva na derniéru satirickej hry o samote, kríze morálky, hodnôt a vzťahov Solitudo

Divadlo DISK pozýva na derniéru satirickej hry Solitudo.

Solitudo v réžii Blaha Uhlára je brutálna satira o samote, kríze morálky, hodnôt a vzťahov v spoločnosti.

Scenár vznikol metódou kolektívnej tvorby od júla do decembra 2012. Premiéra hry sa uskutočnila 29. decembra 2012, po takmer desiatich rokoch – 28. mája 2022 – bude mať svoju derniéru.

FOTO: Ctibor Bachratý

Súbor Divadla DISK sa pokúsil spoznať a zmapovať situáciu, v ktorej sa človek často ocitá – samotu. Pre niekoho je bolesťou, pre niekoho vykúpením.

Sám môže byť človek na opustenom ostrove, ale aj uprostred ľudí. Samota môže spôsobiť psychickú traumu, ale aj regenerovať vnútro človeka.

Rôzne pohľady na samotu sa herci pokúšajú vyjadriť dynamickými výstupmi, veľmi často s komickým až groteskným akcentom.

Účinkujú Monika Babicová, Jozef Belica, Daniel Duban, Missi Chudá, Braňo Mosný, Ján Rampák, Betka Sersenová a Peter Tilajčík.

Predstavenie sa uskutoční v Divadelnom štúdiu DISK v kultúrnom dome na Kopánke.

Vstupné je 5 eur, seniori, študenti a ZŤP 3 eurá. Vstupenky si môžete zakúpiť aj v predpredaji, v TIC v Mestskej veži alebo cez tento e-mail.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2022 7:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.