reklama

V Divadelnom štúdiu DISK uvedú incenáciu Chodník

Divadelné štúdio DISK pozýva na inscenáciu Chodník. Predstavenie sa uskutoční v sobotu 25. marca 2023.

Chodníkom kráčajú ľudia k sebe i od seba. Približovanie a vzdiaľovanie sa ľudí, variácie na partnerský život sú základným motívom predstavenia. Vzťahy sú agresívne až brutálne, ale aj krehké a povznášajúce. Postavy hľadajú harmóniu a naplnenie svojho života.

Málokedy sa im to darí, načierajú do detských spomienok, hľadajú ho v religiozite. Náhle porozumenie až súzvuk duší vystrieda bolestný rozchod. Tragédia a groteskno sa spájajú v ucelený komunikatívny tvar.

FOTO: Ctibor Bachratý

Sobota 25. marca 2023 o 20.00 hod. B. Uhlár a kol. DISK – CHODNÍK
Vstupné: EUR 5. Seniori, študenti a ZŤP EUR 3.
Predaj vstupeniek: TIC Mestská veža Trnava, tel. 033/323 64 40.
GoOut https://goout.net/sk/chodnik/szsmeav/
Rezervácie: tel. 0905 930 923.
www.divadlodisk.sk

Scenár kolektívu tvorcov s použitím fragmentu z Wiliama Shakespeara vznikol metódou kolektívnej tvorby od 4. mája do 25. novembra 2017.

Hrajú: Monika Babicová, Jozef Belica, Daniel Duban, Missi Chudá, Silvia Ištoková, Zuzana Jankowská, Braňo Mosný, Jano Rampák a Alžbeta Orth Sersen. Réžia: Blaho Uhlár

Projekt finančne podporili z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a PwC Nadačný fond v Nadácii Pontis.

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2023 11:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.