reklama

Cez víkend otvoria vodácku sezónu na Váhu, Malom Dunaji aj Dunajských ramenách v Trnavskom kraji

S Vesnou na vodu je názov jarnej novinky Trnavského kraja zážitkov. Otvorenie vodáckej sezóny je výnimočné tým, že sa uskutoční hneď na troch vodách v jednom čase. V sobotu 30. apríla 2022 o 9:00 sa začnú splavy na Váhu, Malom Dunaji aj na Dunajských ramenách.

Vodáci si budú môcť vybrať z troch rôznych splavov podľa toho, či ich lákajú zážitky na divokej, alebo pokojnejšej vode.

„Vesna volá na vodu aj tých, ktorí so splavovaním nemali doteraz žiadne skúsenosti. Na začiatku každého splavu dostanú účastníci rýchlokurz splavovania. Našim cieľom je ukázať návštevníkom Trnavského kraja zaujímavé a jedinečné miesta na troch trasách vodných tokov v našom regióne,“ povedala Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.


Rieka Váh pri Hlohovci

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Prvý z troch úsekov dostal názov „Na pokojných vodách s Vesnou.“ Začína sa pri Vodnom mlyne v Tomášikove a končí sa v obci Jahodná.

„S Vesnou vodnou cestou“ sa účastníci splavu vydajú splavovať Dunajské ramená. Trojhodinová Cesta sa začína vo Vojke nad Dunajom a pokračuje cez
Gabčíkovo späť do Vojky.

Tretia z ponúkaných vodáckych trás sa nazýva „Vesna, voda besná“. Na rieke Váh sa celodenný splav začína v Sokolovciach a končí sa v Hlohovci.

„Cieľom tohto podujatia je prezentovať návštevníkom Trnavského kraja bohaté prírodné a kultúrne dedičstvo na riekach nášho kraja a taktiež na najväčšom riečnom ostrove v Európe objavovať meandre Dunaja, Dunajské ramená veľmi bohaté na vegetáciu. Splavovanie riek je zážitok, ktorý si môžu dopriať malí aj veľkí, či dokonca rodiny s deťmi. Zároveň týmto podujatím chceme prezentovať aj našich partnerov a tým poukázať na dôležitosť spolupráce v oblasti cestovného ruchu, ktorá vytvára jedinečný prínos pre destináciu,“ vyjadrila sa výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Ďalšie informácie o vstupenkách a podujatí nájdete na www.krajzazitkov.sk/sk/vesna/index.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2022 10:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.