reklama

Po dvojročnej pauze sa uskutočnila župná olympiáda, súťažilo takmer sedemsto stredoškolákov

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so župnými strednými školami zorganizoval už 14. ročník Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Podujatie sa konalo koncom apríla 2022 v športovej hale v Trnave a na športoviskách župných stredných škôl. Študentky a študenti z 37 stredných škôl súťažili v 8 disciplínach, medzi ktorými bola atletika, basketbal, volejbal, florbal, stolný tenis či silový päťboj.

„Po dvojročnej prestávke spôsobenou pandémiou ochorenia Covid-19 sme zorganizovali ďalší ročník Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Som rád, že sa na nej predstavilo takmer 700 talentovaných stredoškolákov, ktorí boli úspešní v okresných kolách. Videli sme kvalitné športové výkony v skvelej atmosfére a duchu fair-play. Som presvedčený, že v budúcnosti budeme o týchto mladých talentoch počuť aj na profesionálnej úrovni,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

FOTO: TTSK

Víťazom dievčenského turnaja v basketbale sa stal tím Spojenej školy Jána Bottu v Trnave, najlepším chlapčenským družstvom bol tím zo škôl z trnavského okresu.

Vo volejbale v kategórií dievčat zvíťazil tím Gymnázia Ladislava Novomestského zo Senice a medzi chlapcami tím Gymnázia M.R. Štefánika zo Šamorína.

„Potešilo ma, že som tu videl stovky talentovaných študentov, ktorí na sebe denne pracujú a venujú sa niektorému zo športov. Z vlastných skúseností môžem povedať, že pokiaľ človek na sebe roky pracuje, dokáže sa dostať na profesionálnu úroveň. Oceňujem, že trnavská župa podporuje a motivuje športovcov štipendiami za ich dosiahnuté úspechy, a vytvára vhodné podmienky vo forme výstavby a rekonštrukcií športovísk v kraji,“ uviedol bývalý kladivár Libor Charfreitag.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2022 14:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.