reklama

Saleziáni oslávia 80. výročie pôsobenia na Kopánke posviackou zrekonštruovaného kostola a bohatým programom

Obyvateľov trnavskej časti Kopánka čaká predposledný májový víkend (20. – 22. 5. 2022) udalosť, aká sa stane raz za život. Je ňou posviacka kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov na Kopánke, ktorý v uplynulých rokoch prešiel kompletnou rekonštrukciou. Kostol slávnostne posvätí trnavský arcibiskup Ján Orosch.

Súčasťou oslavy, ktorá potrvá celý víkend a bude sa konať v areáli saleziánov na Kopánke je aj oslava 80. výročia prítomnosti saleziánov na Kopánke a tiež sviatok patrónky kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov. Saleziáni sa tieto tri udalosti rozhodli osláviť spoločne s Trnavčanmi a pripravili bohatý kultúrny a zábavný program, ktorý potrvá tri dni.

„Máme za sebou 80 rokov saleziánskeho diela na Kopánke, ktoré sme počas uplynulých dvoch rokov zavŕšili kompletnou rekonštrukciou kostola. Teraz nastal čas, aby sme poďakovali za tento dar a oslávili naše výročie a nový kostol s tými, pre ktorých je hlavne určený – obyvateľmi Kopánky a Trnavy. Aj preto je heslo oslavného víkendu ‚Kopánka – miesto pre všetkých‘. Pozývam každého, kto chce s nami oslavovať a zároveň spoznať našu prácu a čo všetko ponúkame Trnavčanom,“ povedal Juraj Kovaľ, direktor saleziánskeho diela na Kopánke.


Kostol na Kopánke pred vyše 80. rokmi a po rekonštrukcii

Zdroj: SDB Kopánka

Celý program nájdete tu: https://bit.ly/3N55V2H.

Slávnostný program začne omšou a súťažno-zábavným večerom pre mladých už v piatok večer.

V sobotu je na rade hlavný bod programu, keď trnavský arcibiskup Ján Orosch o 10:00 hod. posvätí zrekonštruovaný kostol.

Popoludní bude program pre mladých a rodiny s názvom Kopánka – miesto pre všetkých, ktorý bude zároveň aj Dňom otvorených dverí.

Najmladších návštevníkov určite poteší divadelné predstavenie „Na zemi dobre mi“ v prevedení divadla Na hojdačke zo Žiliny. Večer sa už všetci zabavia pri koncerte trnavského speváka Bystríka a jeho BANDY.

Oslavný víkend vyvrcholí slávnostnou sv. omšou v nedeľu na ihrisku. Celebrantom bude provinciál saleziánov na Slovensku, don Peter Timko.

Počas celého víkendu si návštevníci môžu pozrieť bannery s históriou Kopánky, navštíviť infostánok alebo bar s občerstvením a nebudú chýbať, súťaže, tombola, kolotoč, či iné atrakcie pre deti.

Viac informácií o celom diele, o rekonštrukcií a aktivitách saleziánov nájdete na: www.kopanka.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2022 10:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.