reklama

Trnavská župa ocenila futbalistu Martina Škrtela

Bývalý slovenský reprezentant a naposledy hráč Spartaka Trnava Martin Škrtel si prevzal Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja. Ocenenie mu odovzdal župan Jozef Viskupič pri príležitosti ukončenia futbalovej kariéry.

„Martin si svojou tvrdosťou a nekompromisnosťou získal priazeň fanúšikov po celom Slovensku. Pre začínajúcich futbalistov bol vzorom v cieľavedomosti, vytrvalosti a fair-play. Ani počas pôsobenia v zahraničí sa netajil tým, že je priaznivcom Spartaka Trnava. Som veľmi rád, že sa mu podarilo dať bodku za úspechmi ovenčenou kariérou ziskom Slovenského pohára práve v Trnave. Želám mu do ďalších rokov všetko dobré v osobnom aj pracovnom živote,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Počas prijatia v Úrade TTSK Martinovi Škrtelovi predstavili aj projekty župy v oblasti športu. Medzi rokmi 2021 a 2023 župa uskutoční 13 investícií do rozvoja športovej infraštruktúry v hodnote sedem miliónov eur.


Martin Škrtel počas rozhovoru s trnavským županom

FOTO: TTSK

Počíta sa aj s vybudovaním, respektíve modernizáciou mini-futbalových ihrísk napríklad pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch alebo Obchodnej akadémií v Senici.

Nad tento rámec vyčlenila župa spolu 600-tisíc eur na rekonštrukciu plavárne v areáli Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Trnave a prestrešenie ľadovej plochy v Dunajskej Strede.

Kraj dotáciami prispieva aj na činnosť športových klubov, rozvoj mladých športových talentov, či popularizáciu futbalu a modernizáciu štadiónov. Župa finančne podporila napríklad organizáciu finálového turnaja majstrovstiev Európy hráčov do 19 rokov, ktorý sa uskutoční medzi 18. júnom a 1. júlom 2022 aj v Trnave a Dunajskej Strede.

Martin Škrtel v rokoch 2004 až 2019 reprezentoval Slovensko v 104 medzištátnych zápasoch, v ktorých strelil šesť gólov. Počas kariéry hral za AS Trenčín, Zenit Petrohrad, FC Liverpool, Atalanta Bergamo či istanbulské kluby Fenerbahçe a Başakşehir.

Naposledy pôsobil v Spartaku Trnava. V roku 2007 získal so Zenitom Petrohrad ruský titul a rovnaký úspech sa mu podaril v sezóne 2019/2020 v tureckej lige s Başakşehirom.

Ďalšiu trofej pridal v roku 2012, kedy s Liverpoolom vyhral anglický ligový pohár. Okrem toho je štvornásobným držiteľom domáceho ocenenia Futbalista roka (2007, 2008, 2011, 2012).


Prijatie na Úrade TTSK

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2022 10:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.