reklama

Prezentácia knihy Petra Vala Zabíjal som štát po 29 rokoch v Knižnici Juraja Fándlyho

V stredu 22. júna 2022 o 17. hodine pozýva Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave na prezentáciu knihy spisovateľa, dramatika a novinára Petra Vala Zabíjal som štát po 29 rokoch.

Ide o prepracovanú verziu pôvodného titulu z roku 1992 s názvom Zabíjal som štát, označovanú ako slovenský Švejk či Hlava XXII.

Vzhľadom na jej čitateľský úspech sa autor rozhodol vrátiť k smiešno-smutnému príbehu slovenského frontového stíhača Fera Kotlára, ktorý sa začína 2. svetovou vojnou a končí jej dozvukmi.

S odstupom 29 rokov autor prináša svoj nekonformný pohľad na dejiny a históriu Európy a Slovenska, pričom nešetrí humorom a sarkastickým pohľadom na konanie hlavných aktérov. Okrem tragikomickej postavy vyznávača svätoplukovskej tradície majora Šampalíka prináša aj hlbšie zamyslenie o nás a našom vzťahu k vlastným dejinám.

Podujatie moderuje Martin Jurčo, redaktor RTVS.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2022 7:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.