reklama

V Dome hudby sa uskutoční festival Trnavská bábkarská šnóra

Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko spolu s bábkovým divadlom Animare Silva z Dolných Orešian pozývajú na bábkový festival divadla, pohody a zábavy Trnavská bábkarská šnóra.

Počas troch júlových dní 1. – 3. júla 2022 o 16,00 h a o 18,00 h ponúkneme detskému divákovi šesť predstavení prostredníctvom oživených drevených marionet v rozprávkach. Predstavia sa bábkači a bábkačky z Banskej Bystrice, zo Žiliny a z Trenčína.

Už piatok 1. júla to budú rozprávky pre najmenších „Šaško a kráľ“ a „Zlatovláska“. Šaško hľadá novú rozprávku pre kráľa. Cestou stretáva ďalšie rozprávkové bytosti. Deti sa aktívne zapoja do deja a priamo na javisku s bábkami hrajú divadlo. Holič a kaderník Džordžo, Ďuro pomocou príbehu o Zlatovláske prerozpráva svoj vlastný príbeh, poukazuje na odvahu a obetavosť, ktorá je potrebná, ak chceme niekomu pomôcť.

Krásne rozprávkové chvíle v sobotu 2. júla pripraví „Žabí kráľ“, odvážne princezné z hľadiska dostanú šancu bozkom vyslobodiť zakliateho princa. Na koniec nás čaká veselá svadba a náš princ sa stane kráľom. V predstavení uvidíte krásne marionety z dielne umeleckého rezbára Stanislava Bellana, objaví sa i maňuška, ktorú spoločne so scénou vytvorila výtvarníčka Katarína Hajduková.

Vychutnať si budete môcť rozprávku „Fedor z krajiny Mala“. Príbeh o chlapcovi, ktorý sa veľmi všetkého bál, prial si zmenšiť sa, aby ho nikto viac nevidel. Zrazu ho po pleci poklepe mravec a tu sa začína Fedorove dobrodružstvo na lúke, kde stretne mnoho kamarátov z ríše hmyzu. Veselá bábková rozprávka s pesničkami nás bude viesť k láske k prírode a živým tvorom.

V nedeľu 3. júla TEATRO PIMPRLO prinesie kúsok svojej hravej a otvorenej duše v predstaveniach „Emulienka“ a „Princezná Rozmarínka“. Malé dievčatko Emulienka sa vie tešiť, vie sa smiať, báť a vie si aj všeličo vymýšľať.

A vie aj to, že všetci na svete majú nielen svoje radosti, ale že aj starosti a že vždy sa nájde niekto alebo niečo, čo nám pomôže nájsť novú cestu poznania. Druhý rozprávkový príbeh o rozmarnosti pripraví komediantka Tramtarína so svojimi marionetkami. Deti sa zapájajú do diania, spievajú, bubnujú, hrajú, vytvoria super atmosféru spolu s Tramtarínkou.

Srdečne vás pozývame sa zabaviť, veríme, že sa stretneme s úsmevom a v rodinnej atmosfére na vašom obľúbenom festivale. Pre návštevníkov tento rok čakajú okrem rozprávkových postavičiek aj tvorivé dielne, tiež milé sladké prekvapenie.

Pozývame vás prežiť rozprávkový víkend, tešíme sa na všetkých, že budeme spolu.

Vstupné na jedno predstavenie je pre deti 2 eurá, pre dospelých 3 eurá.

Mgr. Daniela Polášová Trnavské osvetové stredisko

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2022 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.