reklama

V Dome hudby slávnostne otvoria Dobrovoľnícke centrum, uskutoční sa aj Trh dobrovoľníctva

V rámci národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva (16.-22.september 2022), ktorá priniesla aj do Trnavského kraja širokú ponuku dobrovoľníckych aktivít, sa uskutoční podujatie Dobrodeň. Podujatie je organizované Dobrovoľníckym centrom Trnavského kraja a uskutoční sa 22. septembra, ako vyvrcholenie Týždňa dobrovoľníctva a zároveň ako slávnostne otvorenie fungovania Dobrovoľníckeho centra Trnavského kraja.

Dobrodeň sa bude konať v Dome hudby Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave vo štvrtok 22. septembra. V rámci programu, ktorý bude otvorený o 11:00, sa uskutoční Trh dobrovoľníctva.

Predstavia sa neziskové organizácie ako Dobrovoľnícka civilná ochrana o.z., Trnavská arcidiecézna charita, Senica 2.0 o.z., Učiaca sa Trnava /Lifestarter o.z., Trnavská Klubovňa CVC Trnava, Študentský Parlament, Klub Detskej Nádej o.z., SaUvedom o.z. – Baterkáreň, ako i Participatívny rozpočet trnavskej župy.

Okrem Trhu dobrovoľníctva je pripravená séria prednášok a diskusií, ako aj slávnostné uvedenie centra do života za účasti predsedu Trnavského samosprávneho kraja, pána Jozefa Viskupiča, zástupcov Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry a mesta Trnava.

V rámci diskusie venovanej téme Benefity dobrovoľníctva vystúpi aj zahraničný hosť, a to pán Pavel Trantina, český zástupca v Európskom hospodárskom a sociálnom výbore. Ďalšími hosťami budú výkonná riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, Dominika Hradiská a zástupcovia občianskych združení SaUvedom – Baterkáreň a Senica 2.0.

Účasť diskutujúcich je spolufinancovaná zo zdrojov Európskej únie cez projekt Revealing European Values In Volunteering in Europe – REVIVE.

„Prostredníctvom podujatia Dobrodeň chceme naštartovať nielen novú éru dobrovoľníctva v Trnavskom kraji, ale i dialóg s organizáciami pracujúcimi s dobrovoľníkmi. V rámci jednej z diskusií sa chceme venovať nielen našim cieľom a vízii, ale i potrebám týchto organizácií. Veríme, že sa nám tak spoločne podarí nastaviť systematickú spoluprácu s tretím sektorom tak, aby naše aktivity spĺňali ich požiadavky a predstavy,“ povedala Zuzana Šujanová, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Trnavskom kraji.

Partnerom podujatia, ktoré sa koná pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja, je Krajská inovačná rozvojová agentúra.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2022 6:25. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.