reklama

V Dome hudby otvorili informačné turistické centrum RegioInfoPoint

V priestoroch Domu hudby Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave sprístupnili informačné centrum RegioInfoPoint.

Poslaním projektu je prepojenie, propagácia a poradenstvo pre návštevníkov regiónu Burgenland a Trnavského kraja v spoločných informačných a poradenských strediskách v Trnave a outletovom centre v Parndorfe.

Zriadenie informačného centra je jednou z hlavných aktivít projektu Cezhraničné turistické informačné a školiace stredisko – RegioInfoPoint SKAT, ktorý je realizovaný v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013. Projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a jeho úloha spočíva predovšetkým vo vzájomnej cezhraničnej spolupráci, výmene informácií v oblasti cestovného ruchu a propagácii trnavského regiónu na území spolkovej krajiny Burgenland,“ priblížila Ľubica Pélyová z kancelárie predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

regiopoint-trnava
regiopoint-trnava-1

FOTO: Ľubica Pélyová

Delegáciu z Burgenlandu pod vedením Ingrid Schwab-Matkovits, vedúcej oddelenia Európskych záležitostí a štatistiky privítal Marián Cipár, riaditeľ Sekcie regionálneho rozvoja Trnavského samosprávneho kraja.

V rámci tohto informačného centra budeme propagovať celý náš kraj, mestá, obce i dôležité subjekty, ktoré pôsobia v cestovnom ruchu a samozrejme úzko spolupracovať s našimi strategickými partnermi. Keďže je tento projekt podporený z rakúsko-slovenskej spolupráce, pochopiteľne tu budeme propagovať aj Burgenland, ako veľmi obľúbenú a navštevovanú destináciu v Rakúsku,“ povedal vo svojom príhovore Cipár.

Súčasťou slávnostného otvorenia boli aj regionálne hudobné vystúpenia a ochutnávka vín. Zúčastnili sa ho viacerí strategickí i politickí partneri oboch oblastí.

Turistické informačné stredisko otvorili v rakúskom Parndorfe vlani v novembri.

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2014 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Dome hudby otvorili informačné turistické centrum RegioInfoPoint”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.