reklama

Kraj bude propagovať trnavský región v outletovom centre pri Parndorfe

Samosprávny kraj plánuje propagovať trnavský región v priestoroch outletového centra pri rakúskom Parndorfe.

Projektový zámer má vzniknúť na základe zmluvy o cezhraničnej spolupráci medzi Trnavským samosprávnym krajom a Spolkovou krajinou Burgenland.

So spustením projektu sa počíta v januári 2013, trvať by mal do konca roka 2014.

Rakúsky partner pripravuje vybudovanie turisticko-informačného centra priamo v priestoroch outletu v Parndorfe. Na základe doterajšej spolupráce dostal Trnavský samosprávny kraj možnosť pôsobiť v centre a informovať návštevníkov o turistických atrakciách, možnostiach výletov či prezentovať zaujímavé podujatia a možnosti ubytovania v našom regióne,“ vysvetlil hovorca TTSK Patrik Velšic.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Náklady na vybudovanie a prevádzku turisticko-informačného centra dosiahnu pol milióna eur. Osemdesiat percent investícií pokryje z vlastných zdrojov organizácia Burgenland Tourismus.
Samosprávny kraj prispeje čiastkou 100-tisíc eur. Až 85 percent z tejto sumy plánuje získať z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, ďalších 10 percent prefinancujú zdroje zo štátneho rozpočtu. Z vlastnej pokladnice tak Trnavský samosprávny kraj zaplatí len 5-tisíc eur.

Úlohou centra bude aktívne informovanie návštevníkov Outlet Centra Parndorf, jednotlivcov, ako aj turistické skupiny, ktoré prejavia záujem o poskytované služby prostredníctvom vyškoleného personálu a oboznámenie návštevníkov o aktuálnych a pripravovaných podujatiach, tipoch na výlety a možnostiach ubytovania v Trnavskom kraji a regióne Burgenland.

Spoločná turisticko-informačná kancelária umožní v outletovom centre propagáciu lokálnych atraktivít, ako sú napríklad ľudoví umelci či drobní remeselníci.

Samozrejmosťou bude poskytovanie propagačných materiálov v tlačenej alebo digitálnej podobe.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2012 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj bude propagovať trnavský región v outletovom centre pri Parndorfe”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.