reklama

Samosprávny kraj deklaruje snahu viac šetriť

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) schválili na 12. riadnom zasadnutí zastupiteľstva projekt Cezhraničného turisticko-informačného a školiaceho centra v rámci Programu cezhraničnej spolupráce SR – Rakúsko.

Partneri projektu, ktorými sú Trnavský samosprávny kraja a spolková republika Burgenland, vybudujú v Outlet centre v rakúskom Parndorfe informačné centrum pre návštevníkov, ako aj turistické skupiny, ktoré prejavia záujem o poskytované služby prostredníctvom vyškoleného personálu a oboznámenie návštevníkov o aktuálnych a pripravovaných podujatiach, zabezpečia možnosť rezervácie ubytovania, rezervácie miest v reštauráciách so zameraním na gastronómiu, či dajú tipy na výlety.


Krajskí poslanci počas 12. schôdze

FOTO: Ivan Krajčovič

Trnavský samosprávny kraj sa pridal aj k výzve ministra kultúry Mareka Maďariča, proti vulgárnosti a nízkemu vkusu v médiách.

V prvom rade sme sa jednomyseľne k tejto výzve pripojili, pretože zdieľame názor, že médiá majú vychovávať a usmerňovať a nie demoralizovať. Samozrejme, je to teraz otázka prístupu každého poslanca k tejto problematike a v podstate šírenie týchto myšlienok, ktoré majú zabrániť vulgarizácii spoločnosti v tom najbližšom okolí, kde pôsobí,“ povedal predseda TTSK Tibor Mikuš.

Trnavský župan sa minulý týždeň spolu so svojimi siedmimi kolegami stretol s premiérom Robertom Ficom. Spoločne deklarovali, že samosprávne kraje budú ešte viac šetriť.

Všetky samosprávne kraje sa zaviazali, že prispejú ku konsolidácii verejných financií a k dodržaniu rozpočtového schodku vo výške 2,94% za celý štát. Teda samosprávne kraje budú viazať prostriedky, to znamená, že neminú v oblasti mzdovej a v oblasti bežných výdavkov 38 miliónov eur. Každý kraj v závislosti od svojej veľkosti sa zúčastní na tejto konsolidácii viazaním prostriedkov zhruba od 4 do 6 miliónov eur. Tieto prostriedky budú potom použité na úhradu existujúcich záväzkov samosprávnych krajov,“ dodal T. Mikuš

Poslanci schválili všetkých osem bodov a zobrali na vedomie 11 informácií, informoval hovorca TTSK Patrik Velšic.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2012 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Samosprávny kraj deklaruje snahu viac šetriť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.