reklama

Samosprávny kraj deklaruje snahu viac šetriť

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) schválili na 12. riadnom zasadnutí zastupiteľstva projekt Cezhraničného turisticko-informačného a školiaceho centra v rámci Programu cezhraničnej spolupráce SR – Rakúsko.

Partneri projektu, ktorými sú Trnavský samosprávny kraja a spolková republika Burgenland, vybudujú v Outlet centre v rakúskom Parndorfe informačné centrum pre návštevníkov, ako aj turistické skupiny, ktoré prejavia záujem o poskytované služby prostredníctvom vyškoleného personálu a oboznámenie návštevníkov o aktuálnych a pripravovaných podujatiach, zabezpečia možnosť rezervácie ubytovania, rezervácie miest v reštauráciách so zameraním na gastronómiu, či dajú tipy na výlety.


Krajskí poslanci počas 12. schôdze

FOTO: Ivan Krajčovič

Trnavský samosprávny kraj sa pridal aj k výzve ministra kultúry Mareka Maďariča, proti vulgárnosti a nízkemu vkusu v médiách.

V prvom rade sme sa jednomyseľne k tejto výzve pripojili, pretože zdieľame názor, že médiá majú vychovávať a usmerňovať a nie demoralizovať. Samozrejme, je to teraz otázka prístupu každého poslanca k tejto problematike a v podstate šírenie týchto myšlienok, ktoré majú zabrániť vulgarizácii spoločnosti v tom najbližšom okolí, kde pôsobí,“ povedal predseda TTSK Tibor Mikuš.

Trnavský župan sa minulý týždeň spolu so svojimi siedmimi kolegami stretol s premiérom Robertom Ficom. Spoločne deklarovali, že samosprávne kraje budú ešte viac šetriť.

Všetky samosprávne kraje sa zaviazali, že prispejú ku konsolidácii verejných financií a k dodržaniu rozpočtového schodku vo výške 2,94% za celý štát. Teda samosprávne kraje budú viazať prostriedky, to znamená, že neminú v oblasti mzdovej a v oblasti bežných výdavkov 38 miliónov eur. Každý kraj v závislosti od svojej veľkosti sa zúčastní na tejto konsolidácii viazaním prostriedkov zhruba od 4 do 6 miliónov eur. Tieto prostriedky budú potom použité na úhradu existujúcich záväzkov samosprávnych krajov,“ dodal T. Mikuš

Poslanci schválili všetkých osem bodov a zobrali na vedomie 11 informácií, informoval hovorca TTSK Patrik Velšic.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2012 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Samosprávny kraj deklaruje snahu viac šetriť”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.