reklama

Festival Blues Moods pripomenie skutočné korene hudby. Uskutoční sa 6. novembra

V piatok 6. novembra 2015 so začiatkom o 19.00 h sa v Trnave uskutoční v poradí už 6. ročník medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods zameraného na hudobný žáner blues a jeho príbuzné formy.

Festival organizuje občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť, ktorá týmto festivalom nielenže propaguje tento menšinový žáner medzi verejnosťou, ale aj poukazuje na skutočné korene súčasnej podoby populárnej hudby a vzdáva hold jej interpretom.

O tom, že tento žáner je stále živý a populárny svedčí neutíchajúci záujem medzi jeho fanúšikmi ako aj hudobníkmi, pre ktorých je táto hudba nevyčerpateľným zdrojom inšpirácií.

Ďalším predsvedčivým dôkazom je aj vznik nových, mladých hudobných zoskupení, ktoré túto hudbu upravujú pre súčasného poslucháča v jej moderných formách.

gwyn
Gwyn Ashton

Foto: gwynashton.com

Festival uvedie troch zahraničných hosti a jedno slovenské zoskupenie.

Azda najvýznamnejším z hostí je hudobník Gwyn Ashton z Anglicka, ktorý sa predstaví na svojom festivalovom vystúpení ako sólový hráč.

Druhou – nemenej významnou skupinou z maďarskej Budapešti je skupina Moody Shoes, ktorá na budúci rok oslávi dvadsiate výročie svojho vzniku.

Tretím zahraničným hosťom je skupina W Blues Band z česko-slovenského pohraničia a štvrtým interpretom je domáca – slovenská skupina Kiero Grande z Veľkého Kýru.

Blues Moods si dlhodobo udržiava vysokú úroveň a dobré meno vďaka dramaturgii ako aj jeho organizácii. Festival podporilo Ministerstvo kultúry SR ako aj podporovatelia zo súkromného sektoru.

Šiesty ročník hudobného festivalu sa uskutoční v priestoroch novotovoreného hudobného klubu Music a Café v Trnave, ktorý je súčasťou komplexu City Aréna. Cena vstupného je 7 eur.

blues-moods-poster

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2015 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.