reklama

Festival Blues Moods uvedie opäť skvelých účinkujúcich. Siedmy ročník bude v novembri

Trnavská hudobná spoločnosť ako organizátor niekoľkých hudobných aktivít na území mesta Trnava zorganizuje túto jeseň v poradí už siedmy ročník medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods.

Festival je zameraný na menšinový hudobný žáner – blues – a jeho poslaním je popularizovať tento hudobný štýl, ktorý stojí na vznikom dnešnej podoby populárnej hudby.

Hoci jeho pôvod je v Spojených štátoch amerických a je rozšírený a populárny v celej západnej Európe, v postkomunistických krajinách sa mu stále nedostáva dostatočného záujmu zo strany verejnosti a médií.

Festival Blues Moods, ktorý sa teší pravidelne zaplnenej sále, nie je jediným slovenským festivalom venujúci sa tomuto žánru.

“Trnavský festival je situovaný do klubových priestorov, kde vzniká najužší kontakt umelca s publikom, čo je pre tento žáner mimoriadne podstatné,” hovorí jeden z organizárov Peter Stojka z Trnavskej hudobnej spoločnosti.

bluesmoods2014
Beans & Bullets na festivale Blues Moods

Foto: Palo Markovič / bluesmoods.sk

Tento rok uvedie Blues Moods tri slovenské skupiny a jednu skupinu z Maďarska. Prvým je združenie Filip Puchert a Pitný režim. Skupina združená okolo hráča na fúkaciu harmoniku Filipa Pucherta pochádza z Bratislavy. Bandlíder Filip Puchert je okrem iného aj organizátorom hudobného festivalu venovanému fúkacej harmonike.

Druhou skupinou v poradí je novozámocké zoskupenie The Joint Venture, združené okolo ich lídra – Fera Sajtosa. Feri Sajtos – vedúca osobnosť južnoslovenskej hudobnej scény výrazne ovplyvňuje hudobnú scénu a život v novozámockom regióne. Ako dramaturg Klikk Pub-u v Nových Zámkoch uviedol na slovenskú scénu významných hudobníkov svetovej úrovne.

Skupín venujúcim sa menšinovým žánrom na východnom Slovensku je ako šafránu. Napriek tomuto konštatovaniu sa z času načas objaví niečo, čo zaujme dramaturgov klubových scén a festivalov. Takými sú aj bardejovskí East Beat. Napriek ich len dvojročnej existencii si dokážu ustáť svoje miesto v tomto žánri.

Poslednou skupinou tohto ročníka, a aj jediným zahraničným hosťom, je skupina z Budapešti. Do Trnavy prichádza vďaka viacerým odporúčamiam. Mojo Workings je štýlové zoskupenie okolo famózneho hráča na fúkaciu harmoniku Tamás-a Szabó-a. Staromilní muzikanti predvedú na pódiu okrem skvelej schopnosti hrať na hudobných nástrojoch aj niečo na pobavenie divákov – ako je hra na dobových hudobných nástrojoch, či spôsob, akým sa prezentujú. Mojo Workings sú headlinermi festivalu Blues Moods 2016.

Festival je financovaný výlučne zo zdrojov súkromného sektora, fanúšikmi a darcami 2% z daní.

Termín konania 7. ročníka je 19. november 2016 v klubových priestoroch klubu Music a Café v Trnave so začiatkom o 19.00 h. Vstupné je 8 eur.

Informácie nájdete aj na stránke www.bluesmoods.sk.

blues_moods2016

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2016 19:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.