reklama

Trnava bude opäť hlavným mestom slovenského blues. Vďaka festivalu Blues Moods 2014

Občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť zahajuje túto festivalovú jeseň v poradí už piatym ročníkom medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods, zameraného na hudobný žáner blues.

Tento žáner, ktorého korene siahajú až na začiatok dvadsiateho storočia, je stále aktuálny a prítomný vo všetkých ostatných hudobných formách populárnej hudby.

„Festival je snahou občianskeho združenia o propagáciu blues, zachovanie jeho hodnôt a odkazu, ako aj odkaz na neustály dialóg a konfrontáciu tohto zánru k súčasnej podobe populárnej hudby. Množstvo interpretov na celosvetovej ale aj domácej hudobnej scéne, ako aj poslucháčov či fanúšikov je najlepším dôkazom o neutíchajúcom záujme o blues,“ vyhlásil spoluorganizátor podujatia Peter Stojka z Trnavskej hudobnej spoločnosti.

Tohtoročný festival je zaujímavý okrem svojho obsahu aj dramaturgickým výberom. Dalo by sa takmer hovoriť o pocte hudobnému nástroju – fúkacej harmonike, keďže každá zo zúčastnených skupín jedného hráča na tento nástroj má.

Blues-Moods

Ilustračné foto: bluesmoods.sk

Dramaturgia priniesla na tohtoročný medzinárodný festival Blues Moods 2014 dve domáce a dve zahraničné skupiny. V rámci domácich skupín sa na koncertnom pódiu predstaví projekt prezidenta Slovenskej bluesovej spoločnosti Jána Liteckého-Švedu s názvom Veteráni zo Salón Doré. Druhou domácou skupinou sú Trnavčania Beans & Bullets, ktorí vznikli po rozpade úspešnej skupiny Kŕdeľ divých Adamov.

Zahraničnú scénu budú tohto roku na koncertnom pódiu zastupovať dve skupiny, ktorých hráči na ústnu harmoniku sú „katalógovými“ hráčmi svetového výrobcu tohto nástroja – firmy Hohner. Prvou z nich je projekt hráča Matěja Ptaszeka – skupina Dobré ráno Blues Band z Čiech, tou druhou je projekt hráča na fúkaciu harmoniku – Mátyás Pribojszki Trio z Maďarska.

Jednodňový festival je vyvrcholením celoročnej snahy organizátorov mať na koncertných pódiách kvalitnú hudbu ako aj dobrú zábavu, ktorú so sebou tento žáner okrem iného prináša.

Mesto Trnava sa stane opäť aspoň na jeden deň hlavným mestom slovenského blues.

Blues Moods 2014 sa uskutoční 8. novembra 2014 v priestoroch ArtKlub-u na Hlavnej ulici č. 17 v Trnave. Začiatok o 19.00 h. Cena vstupného je 7 Eur.

Oficiálny web festivalu: www.bluesmoods.sk.

Plagát:
BM2014-pl

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2014 23:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.