reklama

Ozdobou festivalu Blues Moods bude skvelé juhoafricko-české duo, tešiť sa môžete aj na dve slovenské kapely

Druhá novembrová sobota bude patriť oslave hudobného žánru, ktorý je stále zdrojom inšpirácie pre celý svet populárnej hudby. V trnavskom Ten Bare sa bude konať trinásty ročník hudobného festivalu Blues Moods, organizovaný občianskym združením Trnavská hudobná spoločnosť.

Blues Moods nie je len oslavou, ale aj prehliadkou toho najlepšieho, čo v hudobných menšinových žánroch vzniká a navzájom sa ovplyvňuje v populárnej hudbe. Festival vo svojom trinástom ročníku prinesie na pódium tri zoskupenia – dve slovenské skupiny a jedno juhoafricko-české duo.

Headliner Gerald Clark (JAR) a Jiří Maršíček (CZ) na svojom trnavskom vystúpení už budú mať za sebou časť svojho turné po Čechách a Morave a ich účasť na festivale je nielen ozdobou trinásteho ročníka, ale aj očakávanou strhujúcou šou plnou emócií z hudby.

Jeho koncerty sa páčia všetkým, sú nielen dobre zahrané, ale aj tanečné. Hlas Geralda Clarka pripomína hudobnú legendu Ray Charlesa. V jeho hlase je pretlak energie, jeho pesničky sú svižné a veselé.


Gerald Clark a Jiří Maršíček

Slovenskú scénu budú zastupovať dve skupiny, ktoré predstavujú dve generácie hudobníkov. Prvými sú veteráni bluesovej scény na Slovensku – skupina Bluesweiser, založená v roku 1985 dvoma nestormi tejto hudobnej scény na Slovensku – Jurajom Turtevom a Erichom „Bobošom“ Procházkom.

Frontmen skupiny Juraj Turtev je autorom slovensky spievaných skladieb a tiež spevákom a gitaristom v jednej osobe. V pomalých skladbách jeho hlboký hlas s vtipnými textami divákov takmer zaťahuje do divadelnej scenérie, v svižných skladbách jeho sekundujúca skupina dokáže pripraviť aj prekvapenie v podobe zvukomalebnej šou či tancovačky v štýle funky.


Bluesweiser

Druhým, mladším slovenským zoskupením je päťčlenná zostava Bluewine zo Serede. Bola založená v roku 2018 hudobníkmi, ktorí sa našli so spoločným záujmom k rovnakému hudobnému štýlu. Skupina pravidelne koncertuje po celom Slovensku.

Orientuje sa na klubovú scénu, kde svojim fanúšikom prináša vlastné interpretácie skladieb velikánov bluesrockovej scény.


Bluewine

Trinásty ročník medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods sa uskutoční v sobotu, 11. novembra v Ten Bar-e na Šrobárovej ulici č. 10 v Trnave so začiatkom o 20.00 h. Predpredaj lístkov zabezpečuje Ticketportal.

Z verejných zdrojov festival podporilo Mesto Trnava, festival tiež podporili spoločnosti: HALADA advokátska kancelária s.r.o., Libros, s.r.o., Edit Print s.r.o., Polonec, s.r.o., WebHouse s.r.o. a mediálni partneri: trnava-live.sk, DoMesta.sk, trnavskyhlas.sk, MTT, Slovenská bluesová spoločnosť a bluesmusic.sk.

Peter Stojka

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2023 14:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.