reklama

12. ročník festivalu Blues Moods ponúkne tri kvalitné koncerty, headlinermi sú The Cinelli Brothers z Londýna

S miernym posunom tradičného termínu otvorí Trnavská hudobná spoločnosť, o.z. v piatok 21. októbra dvanásty ročník festivalu venovanému žánru blues, ktorý na celom svete položil základy súčasnej podoby populárnej hudby. Trnavská hudobná spoločnosť preto s úctou ku kultúrnemu dedičstvu počiatkov populárnej hudby na Slovensku každoročne popularizuje tento hudobný žáner svojim výročným festivalom.

Headlinerom dvanásteho ročníka sa stane skupina The Cinelli Brothers z Londýna, ktorá je aj víťazom tohtoročnej ceny UK Blues Challenge 2022.

Ide o projekt orientovaný na americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. rokov v štýle legendárnych nahrávacích štúdií Chess Records a Motownu zameraných predovšetkým na černošských interpretov.

Ich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roku 2018. Album sa vyšplhal na druhú pozíciu v rebríčku Independent Blues Broadcasters Association. The Cinelli Brothers predstavujú novú generáciu hudobníkov s láskou k blues, soulu, R&B a autentickému hraniu.

Z Českej republiky prijala pozvanie na jej premiérové vystúpenie do Trnavy skupina Hoochie Coochie Band. Brnenská bluesová skupina založená v roku 1995, sa orientuje na Mississippi Delta blues.

Hoochie Coochie Band hrajú vlastné skladby frontmana Jana Švihálka, ale aj prevzaté skladby bluesových autorov vo vlastnej úprave a interpretácii. Sú účastníkmi viacerých významných bluesových festivalov.

Domácu scénu bude zastupovať gitarista, klavírista, spevák, textár, hudobný skladateľ a producent, ktorého tvorba zaznela aj na festivaloch ako Sziget, Pohoda a Grape, či na turné Richarda Müllera.

Na svojom konte má tiež mnoho medzinárodných ocenení zo súťaží ako European Blues Challenge, Blues Alive či Blues Aperitiv. Jeho klasická tvorba je fúziou žánrov od blues, pop, garage rock, psychedelic rock, dirty funk až po electro.

V roku 2015 založil skupinu The Youniverse, v ktorej pôsobí aj ako frontman a producent. V roku 2019 sa Jerguš Oravec so svojou skupinou zúčastnil na výročnom X. ročníku festivalu Blues Moods, v rámci samostatného celovečerného koncertu.

Festival sa uskutoční 21. októbra 2022 v Kultúrnom centre Malý Berlín, Štefánikova 4 v Trnave so začiatkom o 20.00 h. Cena vstupného je 15 eur.

Festival z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava. Partnermi festivalu sú KC Malý Berlín, HALADA advokátska kancelária, s.r.o., Polonec, s.r.o., Libros, s.r.o., Edit Print, s.r.o. a Webhouse, s.r.o.

Peter Stojka, dramaturg

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2022 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.