reklama

Pozvánka: V Trnave bude trojdňový hudobný festival Blues Moods

Desiaty ročník medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods oslávia organizátori veľkolepo – troma dňami koncertov na dvoch rozličných pódiách. Po prvýkrát sa predstavia hostia z Poľska a Talianska, pre ktorých to bude zároveň aj slovenská premiéra.

Tradícia hudobného festivalu Blues Moods začala v roku 2010 z popudu hudobných nadšencov, na podporu a oslavu žánru, ktorému vďačíme za súčasnú podobu populárnej hudby na celom svete. Počas rokov existencie festivalu sa na ňom vystriedalo mnoho významných skupín a jednotlivcov z Austrálie, Európy a USA.

Organizátori aj tohto roku stavili na vysoko kvalitný program, plný skvelého interpretačného umenia, ale aj osviežujúcej pódiovej zábavy.

Prvý festivalový večer otvorí vo štvrtok 14. novembra 2019 projekt „100° PaRa“ v priestore Vodáreň Craft Bistro. Domáce zoskupenie troch skúsených hudobníkov vzdá hold velikánom a klasikom žánru v ich vlastných aranžmánoch.

Pekný priestor Vodáreň Craft Bistra už v minulosti uviedol podporné projekty festivalu Blues Moods.

Piatkový večer v priestore Kultúrneho centra Malý Berlín v centre Trnavy bude patriť progresívnej blues-rockovej formácii „The Youniverse“.

Projekt Tammy Nižňanskej a Jerguša Oravca úspešne boduje na slovenských pódiách a festivaloch. Jerguš Oravec sa už v minulosti predstavil trnavskému publiku vystúpeniami zo svojho sólového projektu.

The Youniverse v Trnave vystúpi po prvýkrát v piatok 15. novembra so začiatkom o 20.00 h.

Hlavný festivalový večer prebehne v sobotu 16. novembra 2019 so začiatkom o 19.00 h v priestore Malého Berlína v centre Trnavy. Štvorhodinový maratón vyvrcholí vystúpeniami štyroch formácii s dvoma zahraničnými skupinami.

Ako prvý sa publiku predstaví „Tony Bigmouth Pearson“ z Košíc. Sólový projekt gitaristu a speváka Štefana Uhriňáka úspešne zabodoval na súťažiach ako Nové tváre slovenského jazzu 2017 a Slovakian Blues Challenge 2018. Koncertuje na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku.

Jedinou ženou sobotného večera bude Silvia Josifoska s doprovodnou skupinou „Sitra Achra“. Vynikajúca speváčka, ktorá sa s ľahkosťou pohybuje v rôznych hudobných žánroch predstaví na festivale svoj bluesový repertoár.

V jej doprovodnej skupine sa zas diváci môžu tešiť na vynikajúceho hráča na fúkacie harmoniky Ericha „Boboša“ Procházku. No a fúkacia harmonika bude súčasťou aj dvoch ďalších účinkujúcich.

Tretím účinkujúcim v poradí bude premiérový hosť z Talianska – „Riccardo Grosso Blues Band“. Skvelý hráč na fúkaciu harmoniku, spevák a „bandleader“ Riccardo Grosso so svojím Blues Band-om úspešne koncertuje po celej Európe.

Za pozornosť iste stojí informácia, že pri Riccardovom pobyte v USA mu robil lektora legendárny hráč ocenený cenou Grammy – Charlie Musselwhite.

Headlinerom a posledným účastníkom sobotného večera bude skupina „Two Timer“ z poľskej Poznani. V roku 2015 zastupovali poľskú bluesovú scénu na medzinárodnom festivale International Blues Challenge v americkom Memphise.

Skupina má vydané štyri CD nosiče a celý rad úspešných vystúpení po celej Európe. Na desiatom ročníku festivalu budú mať svoju slovenskú premiéru.


Two Timer

Andrzej Olechowski

Festival Blues Moods je oslavou skladateľských a interpretačných schopností jednotlivcov a skupín v tomto žánri, slúži ako projekt pre uchovávanie nehmotného kultúrneho dedičstva, možnosti trávenia voľnočasových aktivít ako aj inšpirácia pre iné kultúrne aktivity.

Trojdňový festival sa uskutoční vo štvrtok 14. novembra 2019 v pivárni Vodáreň Craft Bistro v Trnave so začiatkom od 20.00 h, v piatok a v sobotu v Kultúrnom Centre Malý Berlín v Trnave so začiatkami o 20.00 v piatok a o 19.00 h v sobotu.

Vstup na piatkový večer je voľný, na piatkový večer je 8 Eur a sobotný večer 15 Eur. Permanentka na oba koncertné večery sa predáva za cenu sobotného večera v cene 15 Eur.

Vstupenky sú k dispozícii na portáli Ticketportal.sk alebo priamo na mieste konania.

Peter Stojka

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2019 12:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.