reklama

Letná ponuka knižnice prázdninujúcim deťom

Počas letných prázdnin pripravili pracovníci Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave pre prázdninujúce deti viacero atraktívnych podujatí. Knižnica totiž nepozná prázdniny a práve v tomto čase má príležitosť podporovať u detí čítanie a vzťah ku knihám.

Streda počas letných prázdnin bude patriť Prázdninovému superklubu, ktorý v roku 2022 oslavuje svoje 30. pokračovanie.

aujímavý program bude v tomto roku venovaný kultúre, remeslám a tradíciám. Keďže záhrada knižnice sa premenila na stavenisko, kde vyrastá letná čitáreň, podujatie sa bude uskutočňovať na nádvorí Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, malých knihomoľov však čaká aj projekt Prečítané leto v pobočke Tulipán a Prednádražie a v auguste knižnica ponúka aj denný letný tábor.


Herňa v knižnici

Ilustračné foto

PRÁZDNINOVÝ SUPERKLUB 2022:

6. júl – HRADY, ZÁMKY A INÉ KRÁSNE MIESTA V TRNAVSKOM KRAJI

Hosťami budú Tibor Kollár a František Turanský z vydavateľstva Dajama, ktoré vydáva turistických sprievodcov, cestopisy a publikácie o zaujímavostiach a krásach Slovenska. Rozprávať budú o hradoch a zámkoch a prinesú aj tipy na prázdninové výlety.

13. júl – VITAJTE V MÚZEU

Hostka: Andrea Kellö Žačková. Všetko o múzeách a artefaktoch, ktoré sa v nich nachádzajú, aj o tom, kto sa o tieto predmety stará, príde porozprávať autorka knihy Vitajte v múzeu – Andrea Kellö Žačková. Jej kniha predstavuje približne 40 slovenských múzeí a je plná nielen faktov, ale aj pikošiek.

20. júl – O PALIČKOVANEJ ČIPKE

Hostky: Matilda Matušáková, Helena Krchnárová, Ľubov Hudáková. Prázdninový superklub predstaví ľudové umelkyne, ktoré sa zaoberajú paličkovanou čipkou. Takýchto ľudovoumeleckých výrobcov je čoraz menej, našťastie sa stále nájdu nadšenci, ktorí sa tomuto umeniu venujú a túto tradíciu uchovávajú pre ďalšie generácie. Účastníci superklubu budú mať možnosť si výrobu paličkovanej čipky aj vyskúšať.

27. júl – NÁVŠTEVA ZÁPADOSLOVENSKÉHO MÚZEA.

Poslednú júlovú stredu navštívia prázdninoví superklubáci Západoslovenské múzeum v Trnave. Okrem expozície Ľudový textil trnavského regiónu na nich čaká zbierka krásnej keramiky či umeleckohistorických predmetov od zberateľa Štefana Cyrila Paráka a veľmi zaujímavá výstava bicyklov minulosti.

3. august – NÁVŠTEVA HUDOBNÉHO ODDELENIA KNIŽNICE JURAJA FÁNDLYHO

Exkurzia do hudobného oddelenia ponúkne účastníkom superklubu zábavu pri hudbe a zároveň aj návštevu expozície hudobného skladateľa, dirigenta a pedagóga Mikuláša Schneidera Trnavského v Západoslovenskom múzeu v Trnave.

10. august – PRED OPONOU ZA OPONOU S HEREČKOU NINOU KOČANOVOU

Ku kultúre nášho kraja patrí neodmysliteľne Divadlo Jána Pallárika v Trnave. Ako sa stať herečkou v divadle? Aká je atmosféra v divadelnom prostredí a čo všetko táto umelecká práca prináša? Aké to je pred oponou a naopak za oponou? Porozpráva o tom herečka Nina Kočanová, ktorá superklubákom aj prečíta rozprávku.

17. august- TVORIVÁ DIELŇA SRDCE NA DLANI

V rámci tvorivej dielne sa superklubáci naučia zdobiť medovníčky a vyrobiť tak pre seba alebo svojich blízkych ,,Srdce na dlani“.

24. august – NÁVŠTEVA GALÉRIE JÁNA KONIARKA V TRNAVE

Exkurzia do významného kultúrneho zariadenia Trnavského kraja priblíži účastníkom superklubu poslanie galérie a tvorbu významných maliarov a sochárov regiónu. A na záver je pripravená skúšobná maľba pre potenciálnych umelcov.

31. august – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE DIVADLO ŽIHADLO: APAČI PAPÁČI

Slávnostné ukončenie Prázdninového superklubu vyvrcholí divadelným predstavením Divadla Žihadla. Po obrovskom úspechu z minulého roku príde tentoraz s rozprávkou Apači papáči, o dobrodružných Indiánoch a ich trampotách. A na úplný záver čaká na superklubákov sladká odmena v podobe ,,superklubáckej torty“.

DENNÝ LETNÝ TÁBOR 1. – 5. august

V tomto roku je denný letný tábor zameraný na zaujímavosti trnavského regiónu. Malí priaznivci knižnice navštívia jaskyňu Driny, ochutnajú medík v rámci zážitkovej exkurzie vo Včelovine Smolenice, absolvujú plavbu loďou po Sĺňave a spoznajú aj tajomstvá Elektrárne v Piešťanoch, kde ich čaká komiksová prehliadka.
V Naháči navštívia Pamätnú izbu Juraja Fándlyho – patróna knižnice a čaká ich aj turistický výstup ku kláštoru Katarínka, kde si opečú špekáčiky. V uliciach Trnavy si účastníci tábora zahrajú obľúbenú hru Mocný opasok a bohatý program je pripravený aj v samotnej knižnici, táborníci si vyskúšajú svoje schopnosti pri 3D modelovanía v tvorivej dielni s výtvarníčkou Oksanou Lukomskou.

Ľubica Malá, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2022 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.