reklama

Župa vyjadrí na budove knižnice symbolický odkaz proti extrémizmu

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pripomenie na priečelí budovy mená ľudí z trnavského kraja, ktorí boli transportovaní do koncentračných táborov.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) si pripomenie 75. výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau a Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

V piatok 31. januára 2020 Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pripomenie na priečelí budovy mená ľudí z trnavského kraja, ktorí boli transportovaní do koncentračných táborov.


Knižnica Juraja Fándlyho

„Na protest proti akýmkoľvek prejavom extrémizmu knižnica vyvesí na budove jasný odkaz, že tieto prejavy nemajú v kraji žiadne miesto,“ informoval odbor kumunikácie TTSK.

V rovnaký deň sa uskutoční pri budove knižnice aj verejné zhromaždenie nazvané Trnava s fašistami nediskutuje! so začiatkom o 16. hodine na Námestí SNP.

Organizátori akcie reagujú na pozvánku Mariana Kotlebu, ktorý má prísť na Námestie SNP do Trnavy diskutovať v piatok popoludní spolu so svojimi spolustraníkmi Milanom Uhríkom, Milanom Mazurekom a Martinom Beluským.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2020 13:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Župa vyjadrí na budove knižnice symbolický odkaz proti extrémizmu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.