reklama

Župa vyjadrí na budove knižnice symbolický odkaz proti extrémizmu

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pripomenie na priečelí budovy mená ľudí z trnavského kraja, ktorí boli transportovaní do koncentračných táborov.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) si pripomenie 75. výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau a Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

V piatok 31. januára 2020 Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pripomenie na priečelí budovy mená ľudí z trnavského kraja, ktorí boli transportovaní do koncentračných táborov.


Knižnica Juraja Fándlyho

“Na protest proti akýmkoľvek prejavom extrémizmu knižnica vyvesí na budove jasný odkaz, že tieto prejavy nemajú v kraji žiadne miesto,” informoval odbor kumunikácie TTSK.

V rovnaký deň sa uskutoční pri budove knižnice aj verejné zhromaždenie nazvané Trnava s fašistami nediskutuje! so začiatkom o 16. hodine na Námestí SNP.

Organizátori akcie reagujú na pozvánku Mariana Kotlebu, ktorý má prísť na Námestie SNP do Trnavy diskutovať v piatok popoludní spolu so svojimi spolustraníkmi Milanom Uhríkom, Milanom Mazurekom a Martinom Beluským.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2020 13:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Župa vyjadrí na budove knižnice symbolický odkaz proti extrémizmu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.