reklama

Župa vyjadrí na budove knižnice symbolický odkaz proti extrémizmu

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pripomenie na priečelí budovy mená ľudí z trnavského kraja, ktorí boli transportovaní do koncentračných táborov.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) si pripomenie 75. výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau a Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

V piatok 31. januára 2020 Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pripomenie na priečelí budovy mená ľudí z trnavského kraja, ktorí boli transportovaní do koncentračných táborov.


Knižnica Juraja Fándlyho

“Na protest proti akýmkoľvek prejavom extrémizmu knižnica vyvesí na budove jasný odkaz, že tieto prejavy nemajú v kraji žiadne miesto,” informoval odbor kumunikácie TTSK.

V rovnaký deň sa uskutoční pri budove knižnice aj verejné zhromaždenie nazvané Trnava s fašistami nediskutuje! so začiatkom o 16. hodine na Námestí SNP.

Organizátori akcie reagujú na pozvánku Mariana Kotlebu, ktorý má prísť na Námestie SNP do Trnavy diskutovať v piatok popoludní spolu so svojimi spolustraníkmi Milanom Uhríkom, Milanom Mazurekom a Martinom Beluským.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2020 13:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Župa vyjadrí na budove knižnice symbolický odkaz proti extrémizmu”

 1. 1
  Andrej says:

  Ludovych fasistov do mechu a do Trnavky…

 2. 2
  ??? says:

  Mali by sme ísť protestovať proti genocíde páchanej na občanoch mesta Trnava organizovanou skupinou

  • 2.1
   senior says:

   Seniori ktorí vybudovali túto republiku a ktorých najviac okradli sú tak isto obeťami. Dostali v almužnu (dôchodok) priemer 380 € za to že celý život pracovali a teraz stoja v kolónach na žobračenku o zľavu. Rada bola v zime až vonku na Trhovej. Teraz v dobe digitalizácie niktoši nevedia nič zabezpečiť.
   https://mytrnava.sme.sk/c/22312975/dane-poplatky-ziadosti-o-zlavy-na-mestskom-urade-sa-tvoria-rady.html

   • 2.1.1
    Pinik says:

    Treba si pozorne naštudovať program SaS str. 56 – dôchodok považujú za sociálnu dávku a chcú ho zdaňovať, z dôchodku 400,- Eur zostane dôchodcovi tak 288,- Eur.
    Volte Sas bude Vám dobre.

    • 2.1.1.1
     Palko says:

     Toto by ma zaujímalo detailne, môžete to sem nakopírovať, na 56 strane nič také nevidím?
     Ja som v ich programe našiel na 57 strane toto:

     “Dôchodcovia – dostanú rovnaký dôchodok ako dnes. Bude
     pozostávať z Odvodového bonusu a vyrovnávacej dávky.
     Vyrovnávaciu dávku bude dostávať každý budúci
     dôchodca, ktorý získal nejaký dôchodkový nárok (odpracoval
     nejaké roky) v dnešnom systéme…..”

 3. 3
  Simko says:

  Krátky slovník slovenského jazyka hovorí:
  genocída -y ž. vyhladenie, vyhladzovanie národa, rasy, etnickej al. náb. skupiny ap.
  Koľko občanov mesta Trnava bolo vyhladených a ktorou skupinou?

  • 3.1
   ??? says:

   V 21 storočí sa otvorená genocída nekoná. Podľa štatistického úradu na území Slovenska z dôsledku prašného prostredia zomiera 5000 tisíc občanov, toľko oficiálne údaje. Po nástupe lepšo ľudí sa prestala údržba zelene spočívajúca v jarnom a jesennom upratovaní. To lístie, psie výkaly a ďalšie dobroty sa nám rozmnožujú. Cesty sa neumývajú , kanalizácia smrdí, kosenie predražil o 200%, zimnú údržbu nevykonáva a keď ako Silvestrovskú paródiu. Dane zvýšil o 3,8 melónika. Pomenuj výstižnejšie ako názvom genocída daný stav. Možno sa dočkáme aj korona vírusu a stavu že budeme ožobračený, zbavený financií a odkázaný na ich milodary čo nám ukradli. Samozrejme zákonne a transparentne. Už sa vyhráža aj 15 ročným deťom dvojkou z chovania a šoférom sypača, ktorý s tým však nemá nič spoločné. Takže Viskupič nech tam vyvesí plagát, zastavíme okrádanie občanov Trnavy.

 4. 4
  Náco says:

  Extrémizmus – stránka Ministerstva vnútra SR : pojem extrémizmus nie je v právnom poriadku SR definovaný. Za charakteristické znaky extrémizmu považujeme snahu o obmedzenie, potláčanie, znemožňovanie výkonu základných práv a slobôd pre určité skupiny obyvateľstva, ako aj používanie fyzického násilia namiereného voči názorovým a politickým oponentom. Extrémizmus sa podľa MV SR delí na :
  – pravicový
  -ľavicový
  -náboženský
  -ekologický
  – separatistický a pod.
  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiR6YGNvq3nAhVGEVAKHZywB9QQFjAEegQIBBAB&url=https%3A%2F%2Fwww.minv.sk%2F%3Fextremizmus-1&usg=AOvVaw3Z-x0u-IVxHA1LJ09wxkAf

 5. 5
  oslobodenie says:

  Je dobre že tzv míting (ples upírov) sa koná pri pomníku oslobodenia Trnavy Červenou armádou.
  Jofo by mohol dať aj transparent že ďakuje pri príležitosti 75 výročia oslobodenia Červenej armáde za oslobodenie Osvienčimu – Auschwitzu
  Izrael si váži Červenú armádu a ďakuje :
  http://www.srspol.sk/clanek-cela-rec-prezidenta-ruskej-federacie-v-jeruzaleme-18785.html
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/540008-putin-a-netanjahu-odhalili-pamatnik-leningradskej-blokady/

  • 5.1
   Tono says:

   Po protestoch Ruskej federácie cestou veľvyslanectva Broko upustil od premiestnenia pomníku oslobodenia, zatiaľ.

  • 5.2
   Nevec Gdo says:

   Ano oslobodila a cast obyvatelov si aj s ich hodinkami zobrala nemnozko porabotat do Gulagov. Jedneho okupanta sme vymenili za ineho. Ten pomnik by sa mal presunut, namestie by to len skraslilo

 6. 6
  pes says:

  Aj ja som proci temu exkrementismu nech sa chodzá venčit na pole.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.