reklama

Župa v tomto roku investuje do rekonštrukcie historických budov. V Trnave to budú objekty divadla, knižnice aj galérie

Trnavský samosprávny kraj vynaloží v roku 2018 do rekonštrukcie a modernizácie budov investície za takmer 1,5 milióna eur.

„V letnom období bude pokračovať rekonštrukcia fasády Divadla Jána Palárika v Trnave, ktorej predchádzala kompletná výmena okien na tejto historickej budove. Výška investície je 288 – tisíc eur,“ informuje hovorca TTSK Patrik Velšic.

Kraj už v divadle pred časom vymenil javiskovú podlahu, zmodernizoval pohon javiskovej točne, zrekonštruoval sociálne zariadenia a ešte tento rok pripraví projekt na odvlhčenie budovy.


Knižnica Juraja Fándlyho

Ilustračné foto

Vlhké základy boli problémom aj v Západoslovenskom múzeu a Knižnici Juraja Fándlyho. „Kým v múzeu už budova prešla odvlhčením, objekt knižnice prejde týmto procesom spolu so sanáciou muriva od augusta. Dovedna to bude stáť takmer 50 – tisíc eur,“ priblížil Velšic.

Novú strechu za 170 – tisíc eur dostane ešte pred zimným obdobím Galéria Jána Koniarka v Trnave.

V Hlohovci už tento rok prešlo rekonštrukciou Vlastivedné múzeum a od septembra sa bude opravovať aj múzejný depozit. Druhou etapou bude pokračovať aj obnova Robotníckeho domu v Hlohovci v hodnote 380 – tisíc eur.

Na Záhorí pokračuje rekonštrukcia fasády Záhorskej galérie v Senici za 72 – tisíc eur a po jej skončení príde na rad výmena okien na Záhorskom múzeu v Skalici s investičnými nákladmi vo výške 70 tisíc eur.

Významnou investičnou akciou je obnova Vlastivedného domu v Šamoríne, na ktorú kraj vyčlenil 159 tisíc eur. Pripravený je aj projekt rekonštrukcie Ľudového domu v Matúškove, doplnil hovorca TTSK Patrik Velšic.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2018 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.