reklama

Slovom proti vírusom. V čase uzatvorenej knižnice sa verejnosti prihovárajú autori cez internet

Knižnica Juraja Fándlyho na svojej internetovej stránke a na facebooku počas uzatvorenia pre verejnosť spustila projekt Slovom proti vírusom. Každý pracovný deň sa jeden autor, spisovateľ či básnik prihovorí svojím krátkym textom.

„Kvôli spomaleniu šírenia koronovírusu sú kultúrne a spoločenské podujatia zrušené. V tejto sutuácii, keď sa osobne nemôžeme stretnúť v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave, sme však nerezignovali na slovo. Na jeho inšpirujúce, spojovacie a liečebné účinky. Spolu s autormi, ktorí sa v knižnci s nami stretávajú sme pre vás pripravili na každý pracovný deň medikament v podobe básne, textu či aforizmu. Slovom, tak chceme pripomenúť, že sme spoločne zviazaní a veríme, že v zdraví sa spoločne čo najskôr budem môcť opäť stretávať,“ povedal riaditeľ knižnice Pavol Tomašovič.

Prvými autorskými textami do projektu prispeli Eva Jarábková a Zlatica Matláková.

Projekt nájdete na internetovej stránke www.kniznicatrnava.sk alebo na FB stránke knižnice www.facebook.com/kniznicatrnava.


Pavol Tomašovič

Na základe vývoja epidemiologickej situácie a sprísnených preventívnych opatrení je Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave aj s pobočkami Prednádražie, Tulipán a hudobné oddelenie od 13. marca 2020 do odvolania uzavretá pre verejnosť.

Knižnica nebude pokutovať nevrátenie kníh v čase týchto obmedzení.

Ak vám príde do mailu pripomienka o blížiacom sa ukončení výpožičnej lehoty, nič to pre vás neznamená. Sankčné poplatky sú v čase zatvorenia knižnice zastavené.

Zatvorené sú aj biblioboxy.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2020 7:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.