reklama

Neďaleko bohunickej elektrárne horelo obilie, škody počítajú na desiatky tisíc eur

V nedeľu 3. júla 2022 v popoludňajších hodinách došlo v blízkosti elektrárne v Jaslovských Bohuniciach k požiaru obilia. Na mieste okrem profesionálnych hasičov zasahovali aj doborovoľné zbory z Jaslovských Bohuníc, Bučian a Veľkých Kostolian.

Pôvodné informácie hovorili o požiaru kombajnu, no tie sa napkon nepotvrdili. Vznietilo sa oblilie na koreni.

„Požiar sa do príchodu hasičov z Trnavy nestihol rozšíriť na pracovný stroj. Profesionálni hasiči pomocou lafetového prúdu a vysokotlakového prúdu z hasičskej techniky začali okamžite s uhášaním požiaru. Postupne sa k likvidácií požiaru pridali aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obcí Bučany, Jaslovské Bohunice a Veľké Kostoľany. Obvod požiaru bol následne pooraný traktorom,“ informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

Požiar spôsobila prevádzkovo-technická porucha stroja, materiálne škody vyčíslili na 40-tisíc eur. „Včasným zásahom profesionálnych a dobrovoľných hasičov sa podarilo uchrániť majetok vo výške 100 000 eur,“ skonštatovala.Pohľad na stúpajúci dym z poľa pri elektrárni od priehrady Dolné Dubové

FOTO: trnava-live.sk

Podľa informácií Dobrovoľného hasičského zboru obce Jaslovské Bohunice požiar sa šíril na ploche približne 200×80 metrov.

Na pokyn veliteľa zásahu zriadili miestni dobrovoľní hasiči čerpacie stanovisko na Záhradnej ulici v obci. Zásah trval viac ako dve hodiny.

VIDEO: FB DHZ J. Bohunice

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2022 11:16. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.