reklama

Trnavská dráhová golfistka Kristína Komár vybojovala vo Fínsku titul majsterky sveta

Trnavská dráhová golfistka Kristína Komár vybojovala vo fínskom meste Kuopio zlatú medailu v kategórii junioriek na júnových Majstrovstvách sveta v adventure golfe 2022.

Ako informoval tréner, vedúci slovenskej výpravy ma svetovom šampionáte a dlhoročný aktívny činovník v dráhovom golfe, Trnavčan František Drgoň, „titul hráčky GK Trnava Kristíny Komár je prvým v histórii samostatného Slovenska pre dráhový golf“.


Vľavo zlatá Kristína Komár, v strede František Drgoň, vpravo strieborná Katarína Belková

V rovnakej kategórii získala striebro pre slovenskú výpravu Katarína Belková z MTGK Brezno a v kategórii juniorov sa umiestnil na piatom mieste hráč GK Trnava Adrián Kollár.

„Úspech Kristíny Komár je o to väčší, že nenechala súperov na pochybách, že je skutočnou majsterkou, pretože vyhrala spôsobom štart-cieľ,“ skonštatoval Drgoň.

Pekný úspech dosiahol aj hráč MGK Bratislava Ján Paytina umiestnením na 19. mieste v kategórii mužov a Miroslav Chmelka z MGKC Hlohovec, ktorý sa umiestnil na 15. mieste v kategórii senior, keď porazili posledného majstra sveta z roku 2019 (v rokoch 2020 as 2021 sa kvôli covidu majstrovstvá nehrali).

Svetový šampionát sa hral v nepriaznivom počasí, typickým pre Fínsko. V priebehu hry zväčša popŕchalo a teplota ovzdušia sa pohybovala okolo 10 °C.


Kristína Komár


Úspešná slovenská výprava v Kuopiu

Ulož ako PDF
Napísal 5. júla 2022 12:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.