reklama

Karol Lipovský získal titul majstra sveta v pretekoch historických bicyklov

Trnavčan Karol Lipovský sa stal už po druhý raz víťazom hlavných pretekov majstrovstiev sveta historických bicyklov.

Tridsiaty tretí ročník podujatia odštartoval vo štvrtok 22. mája 2013 vo Veselí nad Moravou.

Karol Lipovský zvládol vytrvalostné preteky s hromadným štartom na 100 míľ (cca 161 km) na historickom bicykli Eska s jedným prevodom suverénnym spôsobom a s veľkým náskokom získal zlato. Svoj prvý titul majstra sveta získal v roku 2006 v Kanade.

lipovsky-ivca-2013
lipovsky-leb-ivca
Karol Lipovský na trase vytrvalostných pretekov na cestách v okolí Veselí nad Moravou a spokojný v cieli s francúzskym súperom Marcom Lebretonom

FOTO: Erik Hirner / Cyklocentrum Plus

Určite sa chcem umiestniť do tretieho miesta, no hlavným cieľom je titul majstra sveta. Bude to lotéria, pretože netuším, aká sa v tomto roku zíde na pretekoch konkurencia. Celkom si verím, pár dní som na svojej Eske aj potrénoval,“ vyjadril sa dva dni pred štartom MS stále aktívny jazdec trnavského CK Masters Team Karol Lipovský.

Na štarte podujatia, ktoré organizuje Medzinárodná asociácia veteránskych bicyklov (IVCA), sa zišlo 220 jazdcov zo 17 krajín sveta.

Nechýbajú medzi nimi ani nadšenci jazdiaci na drevených drezinách či vysokých velocipédoch.

Hlavné preteky na 20-kilometrovom okruhu, ktorý obkrúžili účastníci celkom osemkrát, odštartovali už o šiestej hodine ráno.

lipovsky-eska
Úspešného trnavského cyklistu sme stretli v utorok pred tréningom aj s jeho krásne zrenovovanou Eskou

Karol Lipovský absolvoval trať podľa informácií Erika Hirnera z trnavského Cyklocentra Plus za približne 5 a pol hodiny.

V piatok čakajú na jediného Trnavčana v štartovom poli hneď dve ďalšie skúšky – so svojou replikou drevenej dreziny sa zúčastní pretekov na 1 míľu, šprint na rovnakú vzdialenosť absolvuje aj na zrenovovanej Eske, ktorú si nedávno mohli prezrieť aj návštevníci výstavy historických bicyklov v západnom krídle trnavskej radnice.

Od roku 2012 je Lipovský držiteľom svetového rekordu v hodinovej jazde na replike dreveného bicykla. V areáli trnavskej Slávie zvládol prejsť za 60 minút na štyridsať kilogramov ťažkej drezine 18 167 metrov.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2013 15:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.