reklama

Karol Lipovský prekonal svetový rekord v jazde na drezine

Nový svetový rekord v hodinovej jazde na replike dreveného bicykla z roku 1817, takzvanej drezine, stanovil v stredu 26. septembra 2012 Trnavčan Karol Lipovský.

Za neustáleho povzbudzovania desiatok priaznivcov a podpory štvorice „domestikov“ najazdil na korčuliarskom ovále trnavskej Slávie za 1 hodinu úctyhodných 18 167 metrov.

Pod dohľadom oficiálneho komisára organizácie Slovenské rekordy Igora Svitoka prekonal Karol Lipovský doterajší svetový rekord Ivana Křivánka z Brna, ktorý mal hodnotu 13 660 metrov.

Túto métu zdolal stále aktívny cyklista už v 46. minúte.


K. Lipovský na trati

VIDEO:

Najviac ma bolia ruky, nohy sú v pohode. Mal som menšiu krízu medzi 25. až 30. minútou, ale podarilo sa mi ju prekonať. Som veľmi rád za tento výkon, pretože sa mi podarilo prekonať svoj cieľ, ktorým bolo najazdiť aspoň 16 – 17 kilometrov,“ povedal v cieli spokojný nový rekordér.

Replika historickej dreziny je bicykel poháňaný len odrazom nôh bez použitia pedálov. Je vyrobený z jaseňového dreva a váži 39 kilogramov.

Lipovského záznam o svetovom rekorde poputuje do Medzinárodnej veteránskej cyklistickej asociácie IVCA.

VIDEO od Pavla Jambricha (MediaFlash):

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2012 18:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Karol Lipovský prekonal svetový rekord v jazde na drezine”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.