reklama

Tyrnaviavelo pozýva majiteľov historických bicyklov na Nedeľnú promenádu mestom

Voľné združenie priaznivcov historických bicyklov a cyklistiky Tyrnaviavelo pripravuje na nedeľu 2. júna premiérovú Nedeľnú promenádu historických bicyklov mestom.

Štart podujatia je naplánovaný na 14.hodinu z parkoviska pri Bernolákovej bráne.

Majitelia historických bicyklov vyvetrajú svoje tátoše z čias dávno minulých na trase z centra mesta do Kamenného mlyna a späť.

Podmienkou účasti je prísť na funkčnom historickom bicykli v dobrom technickom stave. Pochopiteľne, od účastníkov vyžadujeme aj dobové oblečenie zodpovedajúce roku výroby bicykla. Zúčastniť sa môžu všetci majitelia bicyklov vyrobených do roku 1987,“ priblížil Róbert Jalovec z Tyrnaviavela.

promenada-tyrnaviavelo

Nedeľná promenáda historických bicyklov je druhou akciou združenia Tyrnaviavelo.

Trojica nadšencov Boris Majerov, Róbert Jalovec a Jozef Ďurko pripravila v marci originálnu výstavu historických bicyklov, vzácnych zachovaných artefaktov, dokumentov a fotografií v priestoroch Západného krídla trnavskej radnice.

Cieľom združenia je prezentovať historické bicykle pokiaľ možno v pôvodnom stave alebo zreštaurované podľa hodnoverných prameňov.

Tyrnaviavelo obracia svoju pozornosť najmä na obdobie od samých počiatkov vzniku cyklistiky do obdobia konca druhej svetovej vojny v roku 1945.

Viac informácií o aktivitách združenia aj blížiacej sa promenáde nájdete na facebookovskom profile.

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2013 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.