reklama

Na radnici vystavujú až do konca marca nádherné historické bicykle

Nadšenci z voľného združenia priateľov cyklistiky Tyrnaviavelo Boris Majerov, Róbert Jalovec a Jozef Ďurko pripravili originálnu výstavu historických bicyklov, vzácnych zachovaných artefaktov, dokumentov a fotografií Cyklistika časov dávno minulých.

Viac ako dve desiatky vzácnych bicyklov, medzi nimi aj krásne dvojkolesové tátoše z počiatku 20. storočia, odprezentovali v piatok 1. marca na vernisáži výstavy za účasti desiatok hostí.

Hoci príprava a inštalácia výstavy trvala organizátorom „len“ niekoľko týždňov, zbieranie a renovácia bicyklov či dokumentov je otázkou dlhých rokov.

Sme radi, že sme náš spoločný nápad premenili do podoby tejto výstavy a verím, že návštevníkov zaujme,“ poznamenal R. Jalovec.

vystava-cyklistika-7
Na vernisáž výstavy prišlo niekoľko desiatok ľudí

Madzi zachovanými, zreštaurovanými a funkčnými bicyklami, ktorým vdýchli život okrem spomínanej trojice aj známy cyklistický nadšenec a pretekár Karol Lipovský či Adam Peciar, nájdu návštevníci výstavy aj vzácnu trojkolku z roku 1899 či drevenú drezinu, na ktorej Lipovský vytvoril svetový rekord v hodinovke.

Na bicykli človek vníma krajinu okolo seba omnoho intenzívnejšie ako v aute. Verte mi, jazda na bicykli je veľmi príjemný zážitok, aj napriek tomu, že v sebe skrýva nebezpečenstvá, napríklad v podobe nekvalitných šoférov,“ povedal na otvorení výstavy primátor Trnavy a aktívny cyklista Vladimír Butko.

Ako doplnil, v minulej sezóne najazdil 2500 kilometrov a verí, že v tomto roku sa mu podarí toto číslo ešte navýšiť.

Členovia spolku Tyrnaviavelo pripomínajú, že hlavným cieľom ich činnosti je nielen získavať nové ‘kúsky’ do svojich zbierok, ale sa aj podeliť s ostatnými o radosť a poznatky, ktoré nám táto záľuba poskytuje, a zároveň poukázať na to, že tieto veteránske exponáty sú plne funkčné a dodnes sa dá na nich športovať.

Aj preto sa rozhodli venovať svoj voľný čas v prospech tejto jedinečnej výstavy.

Výstava bude otvorená počas celého marca vždy v utorok a štvrtok od 10. do 12. a od 14. do 17. hodiny, ako aj každú nedeľu o 14. do 18. hodiny.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2013 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.