reklama

Na radnici sa môžete opäť kochať nádhernými historickými bicyklami

Nadšenci a priatelia cyklistiky časov dávno minulých zo združenia Tyrnaviavelo nadväzujú na svoju prvú mimoriadne úspešnú výstavu historických bicyklov.

V piatok 13. marca 2015 o 16.30 hodine sa uskutoční v priestoroch západného krídla trnavskej radnice vernisáž v poradí druhej výstavy pod názvom Cyklistika čias dávno minulých.

Druhé dejstvo zameriavajú priatelia historickej dvojkolesovej techniky a trnavských výrobcov a predajcov bicyklov v 30. rokoch 20. storočia, na ich výrobky a na históriu cyklistiky v Trnave.

Okrem hodnotných zrenovovaných historických bicyklov si návštevníci výstavy môžu pozrieť aj vzácne zachované artefakty, dokumenty a fotografie súvisiace s dejinami cyklistiky.

tyrnaviavelo-t

Vlani predstavili nadšenci asi dve desiatky krásnych strojov

Atmosféru vernisáže podčiarkne dobová hudba aj exhibičné jazdy v štýlovom oblečení na historických bicykloch medzi radnicou a Trojičným námestím.

„Ak niekto vlastní pojazdný historický bicykel z predvojnových rokov a chcel by ho predviesť na verejnosti, radi ho medzi sebou privítame,“ hovorí organizátor výstavy Robert Jalovec pre oficiálnu stránku mesta www.trnava.sk a dodáva: „Pre milovníkov histórie a cyklistiky sme pripravili pri príležitosti otvorenia výstavy aj premietanie dokumentárneho filmu o tom, ako sa kedysi vyrábali bicykle. Všetkých záujemcov srdečne pozývame.“

Členovia spolku Tyrnaviavelo pripomínajú, že hlavným cieľom ich činnosti je nielen získavať nové ‘kúsky’ do svojich zbierok, ale sa aj podeliť s ostatnými o radosť a poznatky, ktoré nám táto záľuba poskytuje, a zároveň poukázať na to, že tieto veteránske exponáty sú plne funkčné a dodnes sa dá na nich jazdiť aj športovať.

Výstava Cyklistika časov dávno minulých bude otvorená v kaplnke západného krídla radnice pre verejnosť do 23. apríla 2015 každý utorok a štvrtok od 10.00 do 12.00 h a od 14.00 do 17.00 h, v nedeľu vždy od 14.00 do 18.00 hod.

vystava-tyrnaviavelo

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2015 14:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.